Çiftçiler Randevu Sistemi ile Sıra Beklemiyor

0
963

Tekirdağ Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)Hayrabolu Ajans Müdürlüğü’nde buğday alımlarına devam ediliyor. Çiftçiler internetten aldığı randevu ile sıra beklemeden buğdayını teslim ediyor.

Buğday alımlarına hafta içi ve cumartesi günleri olmak üzere 6 gün sabah 08.00 ile 20.00 saatleri arasında aralıksız olarak devam edildiğini ifade eden yetkililer, üreticilerimizin getirmiş olduğu buğdayları randevulu ve randevusuz olarak aldıklarını söyledi. Yetkililer, “Şeklinde seçenekler alıyoruz. Randevu alan çiftçilerimiz randevu aldıkları günde buğdaylarını teslim ediyorlar. Şu ana kadar alımlarımız sorunsuz olarak devam ediyor.” dedi.

Yetkililer, bugüne kadar yaklaşık 5 bin ton buğday alımı yaptıklarını belirterek,Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğdayı 0,665-0,683 TL, diğer kırmızı buğday çeşitlerini 0,635-0,644 aralığında fiyatla aldıklarını belirterek, buğdayını teslim eden ve bankalardan bankamatiği bulunan çiftçilere ücretlerin 10 gün içerisinde ödendiğini, sadece hesap numarası olan çiftçilerin ise ücretlerini bir ay içerisinde hesap numaralarına yatırıldığını belirttiler.

İlçenin Övenler köyü halkından Rahim Süzen, internet ortamında buğdayını teslim etmek için randevu aldığını ifade ederek;” Önceleri inanmadık. Ancak ben ve bazı arkadaşlarıma internet ortamından TMO’dan buğdayımızı teslim etmek için randevu aldık. Buğdayımızı randevu aldığımız gün beklemeden teslim ettik, bu uygulamadan oldukça memnun kaldık. Böylece uzun süre kuyruklarda beklemek zorunda artık kalmıyoruz.” dedi.

Yetkililer, randevu tarihlerinin internet ortamı ya da telefonla da alınabildiğini kaydettiler.

KAYNAK : http://www.haberler.com

Bir Cevap Yazın