Desteklemeler çiftçilere destek

çiftçilere destek

-

- Advertisment -

Garanti Bankası, “Tarım ve Kırsal Kalkınmada Çiftçi Ailelerinin Desteklenmesi” adlı proje kapsamında çiftçilik yapan aile işletmelerine, ihtiyaç duyduğu 11 konuda 3’er saatlik eğitimler verilecek.

İSTANBUL – Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) iş birliğiyle başlattığı “Tarım ve Kırsal Kalkınmada Çiftçi Ailelerinin Desteklenmesi” adlı projede, çiftçilik yapan aile işletmelerine, ihtiyaç duyduğu 11 konuda 3’er saatlik eğitimler verilecek.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, banka, BÜYEM ve FAO iş birliğiyle çiftçilere yönelik bir proje başlatıyor. “Tarım ve Kırsal Kalkınmada Çiftçi Ailelerinin Desteklenmesi” adlı projede, çiftçilik yapan aile işletmelerine, ihtiyaç duyduğu 11 konuda 3’er saatlik eğitimler düzenleyecek.

Çiftçilere katılım ve başarı sertifikası dağıtılacak

Yöreye ve yetiştirilen ürüne göre farklılaşan eğitimlerle, çiftçilerin kişisel gelişim, mesleki bilgiler, tarımın finansmanı konusunda kendilerini geliştirmesi sağlanacak. Valilik, Kaymakamlık, Ziraat Odaları gibi yerel kurumlarla iş birliği yapılan projenin sonunda, çiftçilere katılım ve başarı sertifikası dağıtılacak.

İlk eğitim 13 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında kuru üzümle uğraşan çiftçi ailelerine

Proje kapsamında 13 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde ihracata yönelik kuru üzüm üretimi, saklanması ve paketlenmesiyle uğraşan çiftçi ailelerine eğitim verilecek. Benzer eğitimlere, gelecek dönemde farklı bölgelerde devam edecek.

“Tarımın Destekçisi, Üreticinin Garantisi”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, BÜYEM ve FAO iş birliğiyle, çiftçilik yapan aile işletmelerine yönelik düzenlenen eğitimleri, “Tarımın Destekçisi, Üreticinin Garantisi” sloganıyla hayata geçirdiklerini, tarım ve kırsal kalkınma stratejilerinin önemli bir parçası olarak gördüklerini ifade etti.

Çiftçilerin yalnızca iç pazara değil, dünyanın farklı noktalarına üretim yapabilecek kapasiteye sahip olduğunu vurgulayan Karadere, şunları kaydetti:

“Çiftçilerin kişisel gelişim ve mesleki donanımına katkıda bulunmak amacıyla, FAO ve BÜYEM uzmanları proje kapsamında, ‘Vizyoner Kimlik ve Girişimci Ruh’, ‘Sürdürülebilir Tarım Uygulamaları’, ‘Tarladan Sofraya Gıda Yönetimi’, ‘Kırsalda Örgütlenme ve İnsan Kaynağının Yönetimi’ gibi dersler veriyor. Biz de Garanti Bankası olarak, çiftçilerimizin, aile işletmelerine en uygun teknolojiyi öğrenmesi ve kullanması, vizyonlarını geliştirmesi adına gerekli desteği vermeye devam edeceğiz.”

kaynak:GidaTarim

Bekir ÇİVLEKOhttps://etarim.net
PAÜ Tavas Meslek Yüksekokulu Organik Tarım bölümünde öğrenim görmekteyim. Asıl ilgi alanım meyveciliktir. Mezun olduktan sonra organik meyve yetiştiriciliği konularında çalışmalar yapmak istiyorum.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın

Son Haberler

İklim Değişikliğinin Hiç Şakası Olmadığını Gösteren 16 Çarpıcı Fotoğraf

Avustralya’da aylardır devam eden yangınlar şüphesiz ki iklim değişikliğinin bir sonucu ve iklim değişikliğinin hiç şakası yok! Şehirler sular altında...

Slime’ı çocuklarınızdan uzak tutun!

Çocukların dilinde slime hamuru olarak dolaşan bu oyuncak, içerisinde çok fazla kimyasal barındırıyor. Peki, içerisinde bu kadar kimyasal bulunduran...

Tansiyon için kullanılıyordu, faydasından çok zararı olduğu kanıtlandı

Türk Kardiyoloji Derneği (TKD) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Abacı, "Limon veya sarımsak aldığımızda tansiyonumuzun düşeceğini düşünürsek, bir rahatlama...

Avustralya, 5 Bin Yabani Deveyi Öldürdü

Avustralya, geçtiğimiz senenin eylül ayında ormanlarında başlayan yangınla birlikte ülkenin yarısından çoğunu kaybetti. Geçtiğimiz haftalarda su kaynaklarını tükettiği gerekçesiyle...
- Advertisement -

NASA’dan Avustralya yangınıyla ilgili açıklama: Dünyayı saracak

NASA, Avustralya'daki orman yangınlarından yükselen ve stratosfere kadar ulaşan dumanların dünyanın çevresini sarmasının beklendiğini duyurdu. Avustralya'nın doğu kıyılarındaki orman yangınları...

Tarihte bilinen en sıcak 2. yıl 2019 oldu

2019 yılında El Nino kasırgası sıcaklığı biraz düşürse de genel olarak küresel sıcaklıklar geçtiğimiz yıl da artmaya devam etti....

Okunmalı !

İklim Değişikliğinin Hiç Şakası Olmadığını Gösteren 16 Çarpıcı Fotoğraf

Avustralya’da aylardır devam eden yangınlar şüphesiz ki iklim değişikliğinin...

Slime’ı çocuklarınızdan uzak tutun!

Çocukların dilinde slime hamuru olarak dolaşan bu oyuncak, içerisinde...
- Advertisement -

bunları da severek okuyabilirsinizİlgili İçerik
tavsiye edilir *bir dost*