Çiftçilerimize Önemli Uyarı !!!

0
1562

Etarım.NET ailesi olarak sizleri uyarmak, ülkesel zararları en aza indirmek ve sizlerin bunları farkında olmanız için sıcaklığın fazlaca olduğu yangın riski taşıyan bölgelerimizdeki aksiliklere ve kazalara karşı önlemlerinizi almanızı sizlerden rica ediyoruz. Zira uyarımızın devamında okuyacağınız haber bizlerin bu temennisinin ne kadar önemli olduğunu ve problemin ne derecede büyük olduğunu görmeniz için yeterli bir delil olacağı kanısındayız.

Böyle büyük talihsizlik ve sıkıntıların yaşanmaması dileklerimizle …  https://etarim.net AİLESİ

YANGINLAR DURMUYOR…

Çan İlçesi’nde ormanlık alanda başlayan ve yaklaşık 5 hektarlık alanda etkili olan orman yangını
3 saat sonra kontrol altına alındı. 

Etili Köyü Bölgesi Keçi Ağılı Köyü yakınlarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Saatteki hızı 50 kilometreye ulaşan Poyraz nedeniyle kısa sürede geniş bir alana yayılan alevler 60 haneli Halil Ağa Köyü’nü tehdit edince bölgede kısa süreli panik yaşandı. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’nün kentte konuşlandırdığı Türk Hava Kurumu’na ait 4 yangın söndürme uçağı ile Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 1 helikopter yangına 13 dakika içerisinde müdahale etti. Aynı dakikalar içerisinde Balıkesir, Bursa ve İstanbuldan da 2 Amfibik Uçak ile 2 helikopter takviye istendi. Havadan uçak ve helikopterlerin başarılı sortileriyle 1 kilometre genişliğindeki alanda etkili olan alevlerin ilerleyişini durdurdu. Bölgeye sevk edilen 15 Arazöz 4 dozer ve 10’ar kişiden oluşan 5 ayrı söndürme ekibi yangını kontrol altına almayı başardı.
Bayramiç İlçesi’nde 30’u orman, 150’si tarım arazisi olmak üzere 180 hektar alanı kül eden, 5 evi yakan yangın, iki gün sonra bölgedeki Doğancı Köyü’nde yeniden başladı. Samanların tutuşmasıyla başlayan yangında, zarar gören evlerden biri tamamen yanarken, alevler başka yere sıçramadan söndürüldü.

 

KAYNAK : http://www.trakyanethaber.comhttp://www.wpclipart.com

Bir Cevap Yazın