Coca Cola’dan devrim gibi karar!

0
910
Coca Cola'dan devrim gibi karar!

Coca-Cola, 12 yaşından küçük çocuklara yönelik reklam ve pazarlama yapmayacağını açıkladı. İçeceklerinin obeziteye yol açtığı suçlamalarıyla uğraşan içecek devi Coca Cola, piyasaya düşük kalorili ve kalorisiz içecekler sunmaya ve kalori miktarlarını içeceklerinin ön yüzüne yazmaya hazırlanıyor.

Coca Cola’da yapılan yazılı açıklamada, Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent’in ABD’de Atlanta’da düzenlenen 127.yıl kutlamalarında Coca-Cola’nın dünyada obezite ile mücadele için dört stratejik taahhüdünü açıkladı. Georgia Valisi Nathan Deal ve Atlanta Belediye Başkanı Kasim Reed’in de katıldığı törende konuşan Kent, obeziteye karşı global ölçekte verdikleri taahhütleri şöyle sıraladı:
“Tüm pazarlarda düşük ve sıfır kalorili içecek seçenekleri sunmak. Tüm ürünlerin besin değerlerine paketlerin ön yüzünde yer vermek. Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde fiziksel aktivite programlarını destekleyerek toplumların daha aktif olmalarına katkıda bulunmak. Pazarlama faaliyetlerini yüksek sorumluluk bilinciyle yürütmek ve tüm dünyada 12 yaş altı çocukları doğrudan hedefleyen reklam yapmamak” dedi.

“TÜM KITA VE ÜLKELERDE GEÇERLİ OLACAK”
Obeziteyi “Neredeyse herkesi etkisi altına alan, günümüzün en zorlu sağlık konusu” olarak tanımlayan Kent, “Küresel ölçekteki bu toplumsal sorunu çözmek için hepimiz üzerimize düşeni yapmalı ve işbirliği içinde çalışmalıyız. Biz, çözümün bir parçası olmak için özel sektör, kamu ve sivil toplum alanlarındaki ortaklarımızla yakın işbirliği içerisindeyiz. Faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz tüm kıta ve ülkelerde geçerli olacak, dört taahhüdümüzü açıkladığımız bugün, daha iyiye olan yolculuğumuz için de önemli bir adım daha atıyoruz” şeklinde konuştu.

OBEZİTEYLE MÜCADELE İÇİN İNTERNET SİTESİ
Açıklamaya göre, Coca-Cola, obeziteyle mücadele konusundaki girişimlerinin takip edilebilmesi için www.comingtogether.com adlı bir internet sitesi oluşturdu. Şirket ayrıca site üzerinden obezite ile mücadele konusunda gelinen noktayı toplumla paylaşma sözü verdi. Bu dijital platformda Coca-Cola Şirketi’nin küresel taahhütleri hakkında daha detaylı bilgi paylaşımı yapılacak, isteyen herkes şirketin bu alandaki çalışmalarını ve elde edilen ilerlemeyi takip edip geri bildirimde bulunabilecek.

800 FARKLI DÜŞÜK KALORİLİ ÜRÜN
Şirket bilgilerine göre, gazlı içecek, aromalı ve vitaminli su, çay, kahve, meyve suyu ve meyveli içecek, spor ve enerji içecekleri olmak üzere neredeyse tüm alkolsüz içecek kategorilerinde ürünler sunan Coca-Cola’nın ürün yelpazesinde yaklaşık 800 farklı düşük ve sıfır kalorili ürün seçeneği yer alıyor. Düşük ve sıfır kalorili ürünler ise Coca-Cola’nın ürün portföyünün yüzde 25’ini oluşturuyor.

AA

Kaynak: Haber Türk

Bir Cevap Yazın