ÇUKOBİRLİK 20 merkezde pamuk alımı yapacak

0
1107
çukobirlikÇukobirlik, yeni kampanya döneminde kütlü pamuk alımlarıyla ilgili hazırlıklarını tamamladı.
Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Bal, ortak üreticilerin pamuğunu piyasa şartlarında değerlendirerek emeklerini koruyacaklarını söyledi.
2011/2012 kampanya dönemine 1 Ağustos’ta resmen girdiklerini belirten Bal, “Ancak, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda pamuk hasadı Eylül ayı sonlarına doğru başlıyor. Alım merkezlerimizin büyük bölümünde eksikler giderildi. Çalışmalar süratle devam ediyor. Hasat dönemine kadar tüm merkezlerimiz alımlara hazır duruma gelecek” dedi.
Çukobirlik olarak alacakları kütlü pamuğun tamamını işleyip lif pamuk ve balya haline getirecek yeterli sayıda tesise sahip olduklarına dikkat çeken Bal, pamuk alımları için Adana, Adıyaman, Antakya, Araban, Bismil, Ceyhan, Diyarbakır, Gaziköyü, İslâhiye, Kadirli, Kırıkhan, Kızıltepe, Mihmandar, Narlı, Nizip, Nusaybin, Osmaniye, Reyhanlı, Şanlıurfa kooperatiflerimiz ile Yemişli’de olmak üzere toplam 20 alım merkezi oluşturduklarını kaydetti.
Bal, “Bu merkezler, o yörelerde üretim yapan ortaklarımızın ürünlerini rahatlıkla getirip teslim edebilecekleri yerlerdir. Pamuk işleme tesisleri bakımından sıkıntımız yok. Pamuk alım fiyatları konusunda ise şu an bir şey söylemek için erken. Çünkü pamuk fiyatları dünyada ve iç borsalarda değişken bir seyir izliyor. Hasat döneminde birlik yönetim kurulumuz piyasaları dikkate alarak üreticimizin alın terini koruyacak bir fiyat politikası belirleyecektir.” dedi.(CİHAN)

Bir Cevap Yazın