Çukurova Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nı Bakan Eker açacak

0
1030

TüyapÇukurova Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı bu yıl 5. kez kapılarını sektör ilgilerine açmaya hazırlanıyor.

Tüyap Adana Fuarcılık A.Ş.’nin beşinci kez düzenleyeceği Gıda Fuarı, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker’in de katılımı ile gerçekleşecek.

Geri sayımın başladığı bu günlerde çalışmalar son hızı ile devam ediyor. Fuar, bu yıl Ambalaj – Paketleme ve Reklamcılık ve Matbaa fuarları ile aynı tarihte gerçekleşecek. 200’e yakın firma ve temsilcisinin katıldığı fuarlar, 6 Nisan Çarşamba günü Adana ve çevre illerin protokolü başta olmak üzere birçok oda ve dernek başkanları ile önemli konukların katılımı ile açılacak.

9 Nisan Cumartesi günü ise Tüyap, Refleks Gazetesi işbirliği ile konuşmacı olarak Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker’in konuşmacı olarak katılacağı ‘İşe Yarayan Toplantılar’da, ‘Tarım – Gıda Politikaları ve Gıda Sektörüne Yansımaları’ konusu işlenecek.
Fuarlar süresince Adana Tarım İl Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Gıda Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenecek konferans, toplantı ve etkinliklerle gıda güvenliği, hijyen, gıda politikaları, gıda ve sağlık gibi güncel ve önemli konularda dinleyiciler bilgilendirilecek.

Fuarlar 6–10 Nisan tarihleri arasında beş gün boyunca 11:00 – 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

(CİHAN)

 

Bir Cevap Yazın