Deniz Bank’tan tarım danışmanlarına kitap seti

0
1280

Denizbank Tar-GelYOZGAT (İHA) – Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Denizbank işbirliğiyle 2009 yılında başlatılan “Tarım Bilgi Seti Projesi” kapsamında, Yozgat’ta görev yapan Tarım Geliştirme (TAR-GEL) Personeline 100 kitaptan oluşan set verildi.

Yozgat Tarım İl Müdürlüğü’nde düzenlenen kitap dağıtım törenine Tarım İl Müdürü Ünal Koçak, Deniz Bank Orta Anadolu Bölge Müdürü Süleyman Şanlı, Çiftçi Eğitim Şube Müdürü Cem Gürel, Denizbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Orta Anadolu Bölge Satış Müdürü Emre Türker, Denizbank Yozgat Şube Müdürü Mehmet Şahin, Denizbank Tarım Bankacılığı Orta Anadolu Bölge Sorumlusu Özgür İnan Öztürk ve tarım danışmanları katıldı.

Kitap dağıtım töreni öncesi bir konuşma yapan Denizbank Orta Anadolu Bölge Müdürü Süleyman Şanlı, tarıma verdikleri finanssal desteğin yanı sıra üreticilerin sosyal hayatlarına da destek verdiklerini belirterek, “Üretimin daha verimli yapılabilmesi için üreticilerin bilinçlendirilmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğümüz yoğun faaliyetler, yenilikçi ürünlerimiz ve sosyal sorumluluk projelerimiz ile Türk çiftçisinin gelişmesine, bilinçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi. 2009 yılında “Bin Köye Yüz Bin Kitap” sloganıyla uygulanan proje, 2010 yılında daha önce kitap gönderilmeyen bin 500 köye 150 Bin Kitap gönderilerek genişletildiğini ifade eden Şanlı, “Yeni yapılacak dağıtımlarla Tarım Bilgi Seti Projesi kapsamında iki yıl içinde 2 bin 500 köyde 250 bin kitabın dağıtımı gerçekleştirilmiş olacak” diye konuştu.

Tarım İl Müdürü Ünal Koçak’ta, verdikleri destekten dolayı Denizbank ve yetkililerine teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın