Denizli’de Dolu, Tarım Ürünlerine Zarar Verdi

0
1303

Dolu YağışıDENİZLİ (A.A) – Denizli Tarım İl Müdür Vekili Mustafa Güngör, önceki gün ve dün meydana gelen dolu yağışının bazı ilçelerde tarım ürünlerine zarar verdiğini bildirdi.

Güngör, yaptığı yazılı açıklamada, ilde bazı bölgelerde görülen dolu yağışının, Güney, Kale, Çal ve Bozkurt ilçelerindeki ekili alanlarda kısmen zarar yol açtığını ifade etti.
Güney’e bağlı Parmaksızlar köyündeki tütün ekili alanlarda, yüzde 20 ile yüzde 40 arasında, Kale’ye bağlı Gökçeören köyünde de zeytin bahçeleri ve tütün dikili alanlarda yüzde 10 dolayında zarar oluştuğunu kaydeden Güngör, şu bilgileri verdi:
”Çal’a bağlı Sazak ve Karakaya köylerindeki bağ alanlarında yüzde 5-10 dolayında dolu zararı var. Bozkurt’a bağlı Cumalı köyünde, sağanak yağmur ve dolu yağışının ardından meydana gelen selde, bir ahır ile iki sebze bahçesi zarar görmüştür. Bu zararlar yapılan ön çalışmalar ile tespit edilmiştir. Çamur dolayısıyla doludan zarar gören arazilere tam olarak ulaşılamamıştır. Önümüzdeki günlerde tespit çalışmalarına devam edilecektir.”

Bir Cevap Yazın