‘Doğal ve Organik’ Gıda Pazarı Food ingredients (Fi) Istanbul’da!

0
991
Dogal-ve-Organik-Gida-Pazari-Food-ingredients-(Fi)-Istanbulda

Sağlığın ve sağlıklı yaşamanın vazgeçilmezi doğal, organik ve fonksiyonel gıdaların hızla büyüyen sektöründe; sunulan en yeni bileşenler, çözümler, yardımcı ve katkı maddeleri bu yıl ikinci defa İstanbul ev sahipliğinde düzenlenen Food ingredients (Fi) Istanbul’da uluslararası ve yerel üreticileri bir araya getiriyor.
Gıda endüstrisinin en prestijli buluşma ortamı Food ingredients (Fi) Istanbul’da yer alacak doğal ve organik gıda bileşenleri pavilyonu Natural ingredients (Ni); Euromonitor International raporuna göre son beş yılda Türkiye’de 13 milyar TL’ye ulaşan pazardaki doğal ve organik üretimin yeniliklerini gözler önüne serecek.

1986 yılından beri dünya gıda endüstrisini buluşturan ve sektörün en prestijli etkinliği kabul edilen uluslararası Gıda Bileşenleri, Çözümleri, Yardımcı ve Katkı Maddeleri Fuarı Food ingredients (Fi), bu yıl ikinci defa İstanbul ev sahipliğinde 24 – 26 Nisan tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleniyor. Bu yıl ilk defa etkinliğine doğal ve organik gıda bileşenlerinden oluşan Natural ingredients (Ni) bölümünü de dahil eden Fi Istanbul, bölgenin İLK ve TEK gıda bileşenleri, çözümleri, yardımcı ve katkı maddeleri fuar ve konferansı olma özelliğini taşıyor.

“13 Milyarlık Pazarın Doğal ve Organik Gıda Bileşenleri Natural ingredients (Ni)’de”

Geçen yıl Türkiye’de 13 milyar TL’lik satış hacmine ulaşan sağlıklı gıda ürünleri pazarındaki en son yeniliklerin; gıda endüstrisinin en prestijli buluşma ortamı Food ingredients (Fi) Istanbul’da sunulacağını belirten UBM Istanbul Genel Müdürü Kerim Alain Bertrand; doğal ve organik gıda bileşenleri pavilyonu Natural ingredients (Ni)’da bölgesel ve uluslararası üreticileri bir araya getireceklerini açıkladı. Bertrand, Euromonitor International raporuna göre 2008-2013 yılları arasında Türkiye’de sağlık ve sağlıklı yaşam ürünlerinde gıda ve içecek sektörünün büyüme gösterdiğini ifade etti. Son beş yılda artan satışlarda, pazardaki en dikkat çeken kategorinin 8.825 milyon TL ile doğal olarak sağlıklı ürünlerden oluştuğunu; bu kategoriyi sırasıyla 2.469 milyon TL ile fonksiyonel gıdaların, 1.402 milyon TL ile diyet ürünlerin, 163 milyon TL ile organik ürünlerin ve 118 milyon TL ile gıda intoleransına özel ürünlerin takip ettiğini belirtti. UBM Istanbul Genel Müdürü Kerim Alain Bertrand son olarak; Food ingredients (Fi) Istanbul Fuar ve Konferansı’nın zengin gıda katkı maddeleri seçenekleri, doğal içerikler ve yeni pazarlama stratejileri ile dünyanın önde gelen sektör liderlerini buluşturmanın yanı sıra gıda ve içecek sektörünün gündemindeki konuları ve önde gelen konuşmacıları ile de adından söz ettireceğini ifade etti.

50 Ülkeden Binlerce Ziyaretçi

Türkiye’nin saygın sivil toplum kuruluşları Gıda Katkı ve Yardımcı Maddeleri Sanayicileri Derneği (GIDAKAT) ve Gıda Güvenliği Derneği (GGD) tarafından desteklenen Food ingredients (Fi) Istanbul Fuar ve Konferansı; Türkiye, Balkanlar, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan 200’den fazla marka ile uluslararası ve yerel binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak.

Fuara; Türkiye, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Hindistan, İngiltere, Sri Lanka ve Togo’nun da aralarında bulunduğu ülkelerden 4 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Fi Istanbul ziyaretçilerinin ücretsiz olarak fuara giriş yapabilmeleri için ise online kayıt olmaları gerekecek. Yeni kontaklar, yeni pazarlar ve yepyeni iş fırsatları elde etmek isteyenler www.fi-istanbul.com/kayit adresinden ücretsiz olarak kayıt olabilecek.

haber365

Bir Cevap Yazın