Dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood’ta Pınar’a büyük ilgi

0
1015
Dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood’ta Pınar’a büyük ilgi

Pınar, Körfez ve Ortadoğu ülkelerinde ürünlerinin çeşitliliği, kalitesi ve güvenilirliğiyle kazandığı haklı başarıyı, dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood’ta gördüğü büyük ilgiyle perçinledi.

Türkiye’nin lider ve öncü gıda markası Pınar, 23-27 Şubat tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood Fuarı’na katıldı.

Pınar, 120 ülkeden toplam 4.500 şirketin ürünlerini tanıttığı, yaklaşık 80.000 ziyaretçi tarafından gezilen fuarda büyük ilgi gördü. Pınar, dikkat çekici standında Körfez ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçileri de ağırladı.

Fuar boyunca stantta, Pınar ürünleriyle farklı tarifler ve şık sunumlar da hazırlanarak ziyaretçilere lezzet şöleni sunuldu.

Ortadoğu’da Pınar’ı tanımayan yok!

Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, Pınar’ın Gulfood’ta gördüğü büyük ilgiyi şöyle değerlendirdi: “Tüm dünya için stratejik bir sektör olan gıda ve içecek sektörü, Türkiye’nin de doğal büyüme alanı. Çevre ülkelerin net gıda ithalatçısı olması, bu coğrafyalarda Türk markalarına artan ilgi ve güven gibi faktörler, ülkemize gıda alanında bölgesel üretim olma potansiyeli sunuyor. Biz de Pınar olarak, birçok ürün grubumuzla 40’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu ülkeler arasında, 30 yıldır ürünlerimizle varlık gösterdiğimiz Körfez ülkelerinin ayrı bir yeri var. Körfez ülkelerinde, güçlü yerel üreticilerin bulunması, AB ve ABD’den ithal ürünler sebebiyle çok yoğun bir rekabet söz konusu. Ancak Pınar olarak, geniş çaplı tüketici araştırmalarından yararlanarak bölge insanının damak tadı ve ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunuyoruz. Yeni ve farklı ambalajlar geliştiriyoruz. Örneğin; Pınar Labne, Kahvaltı Kreması ve Zatarlı Labne bölgedeki tüketicilerimizin damak tadı ve kullanım alışkanlıklarına uygun olarak özel geliştirdiğimiz ürünler. Özel tadı ve kıvamıyla tüketicilerimize sunduğumuz Pınar Labne, yüzde 40’a yakın payla Ortadoğu pazarında lider. Tüm bu çalışmaların yarattığı olumlu etkiyle Pınar, bu ülkelerde güvenilir ve kaliteli bir marka olarak benimsenmiş bulunuyor.”

Bir Cevap Yazın