Ege Bölgesi’ne Organik Köy Kuruluyor

0
1018
Ege-Bolgesine-Organik-Koy-Kuruluyor

Tıp Laboratuvarlarında da kanıtlanmış A vitaminince zengin insan sağlığına büyük ölçüde faydası olan, halk dilinde Kadife çiçeği olarak bilinen bu çiçeği ekimini ve hasadını kendi arazilerinde yapıp Türkiye de İlk kez ve tek organik yumurta üretim çiftliklerindeki tavuklarının yemlerinde kullanmaktadır. Yumurtaya aromatik lezzet kattığı gibi sarısında da görsel olarak zirveye taşıyor.

ÇEVRE FAKTÖRÜ “SIFIR’’ GDO

Advertisement

Kor organik yumurta çiftlikleri hiçbir tarım ilaçlamalarının ve kimyasallarının olmadığı 192 bin M2 çam ormanı ve ekili kadife çiçekleri ile dağ kekikleri içerisinde tavuklarının serbestçe gezindiği doğa harikası bir yerde kurulu. Tavuklarının yemleri GDO içermeyen % 100 organik sertifikalı ham maddelerden oluşmaktadır.

BEBEK VE ÇOCUK HASSASİYETİ

Anne ve babaların bebek ve çocukları için beslenmelerinde ki duyarlılıkları çok önemsendiği için yeni Bebiş Organik Yumurta ürünü ile genç piliçlerinin en değerli ilk yumurtalarını özel tasarımlı ambalajlarında haftanın 7 günü yumurta alışkanlığı vurgusu yapılarak katkı sağlanmaya çalışılmıştır.

TÜRKİYE DE İLK TEKNO ORGANİK KÖY PROJESİ

Kor Organik Yumurta Yönetim Kurulu Başkanı Dr.İsmail Kor Türkiye de ilk olacak Avrupa’da da olmadığı tahmin edilen 5 Milyon Euro tahmini bedelli yaklaşık 300 bin M2 üzerinde kurulacak olan Tekno Organik Köy kurmayı hedeflediklerini bu proje ile Ana Okulu yaşından itibaren organik yaşamın her alanını pratik ve eğitimsel öğrenilebileceğini Tüm aile bireylerince gezilip tatbik yapılabilecek bir alan olacağını sözünü verdi. Projenin bitim tarihi ile ilgili olarak 2015 dördüncü çeyreği hedef alınmıştır.

haberdunya

Bir Cevap Yazın