Eker: Sorunu istişare ile çözeceğiz

2
1237
mehdi eker

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesi sorununa neşter vuruyor.

[coolplayer]http://ttsaglik.wm.internapcdn.net/ttsaglik/tarim/videolar/haberler/2012/MART/06/ARAZIBOLUNMESINENESTER06.03.2012.wmv[/coolplayer]

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, tarım arazilerinde bölünmenin önüne geçilmesi konusunda sektörün tüm paydaşlarının mutabık olduğunu belirterek, ”Sorunun çözümü konusunda toplumun kılcal damarlarına kadar inip, istişare yapacağız” dedi.

Eker, tarım arazilerinin bölünmesinin önlenmesine ilişkin bir taslak çalışması yaptıklarını, bu kapsamda bir çalıştay düzenlediklerini ve çalıştaya çiftçi örgütleri, meslek kuruluşları, birlikler, üniversitelerden temsilciler ve muhtarlar gibi sektörün bütün ilgili kesimlerinden temsilcilerin katıldığını hatırlattı.

Tarım arazilerinin bölünmesi sorununun tarifinde herkesin mutabık olduğunu anlatan Eker, toplumun sorunun çözümü konusunda görüşünü almak için de 50 bin kişi ile yüzyüze anket çalışması yapacaklarını bildirdi.

Bakan Eker, böyle bir yapıda verimli tarımsal üretimin gerçekleştirilmesinin imkânsız olduğunu vurguladı.

Eker, tarım arazilerinin bölünmesine önleyecek düzenlemenin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu yıl içerisinde yasalaşmasını beklediklerini kaydetti.

http://www.tarimtv.gov.tr

2 YORUMLAR

  1. Bizler 4853 nitelik kodlu Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü mezunları Ziraat Mühendisleri…
    Uzmanlık alanlarımız , Arazi Toplulaştırma Projeleri , Basınçlı Sulama Sistemleri Projeleri, Tarımsal Yapı Projeleri.
    Bizler bölümümüze sahip çıkıyoruz sabırla ümitle atanmayı bekliyoruz. Yetkililerden bilgi ve deneyimlerimizi kullanabilmemiz için atama sayımızın arttırılması gündemde olan projelerde bizlerin yetkisi olması gerektiği hassasiyeti gösterilmesini önemle rica ederiz.Teşekkürler
    Saygılarımızla

Bir Cevap Yazın