Eker: Süs bitkileri mevzuatı yeniden düzenlenebilir

0
1161
Tarım Bakanı Mehdi EKER
Tarım Bakanı Mehdi EKERSüs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği’ni temsilen Türkiye’nin çeşitli illerinden katılımcıların oluşturduğu bir heyet Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i ziyaret etti.
Süs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği’ni temsilen Türkiye’nin çeşitli illerinden katılımcıların oluşturduğu bir heyet Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i ziyaret etti.
Sektörün sorunları ve çözüm önerileri konusunda Bakan Eker’e görüşlerini sunan heyet, bakanlık bünyesinde ‘Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Dairesi’nin kurulmasını ve mevzuatların yeniden düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.
Türkiye’de çiçekçilik sektörünün son yıllarda hızla geliştiğini ifade eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, süs bitkileri konusundaki mevzuatların değişmesi konusunda kendileriyle hem fikir olduğunu söyledi.
Süt bitkileri ihracatının bu yıl 70 milyon dolar olduğunu dile getiren Eker, Rusya’nın bu konuda büyük bir pazar olduğunu ve bu pazarın iyi değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın