Elmaya Teşvik Yolda

0
548
Elmaya Teşvik Yolda

Eğirdir Genç Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Osman GÖK Elmaya teşvik konusunda planlı ve programlı çalışmaların olduğunu şu ana kadar Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi EKER ve Pazartesi günü de saat 16.00’de Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet ADAR ve Yalvaç Ticaret Odası Başkanı Nuri DİRİK ve Milletvekilimiz Süreyya Sadi BİLGİÇ ile beraber ziyarette bulundular.

Ziyaretin çok olumlu bir havada geçtiği Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN’ında esnaflıktan gelmesi dolayısı ile heyetin isteklerini olumlu karşıladığı ve bu konuda da çalışmasının olduğu öğrenildi.

Advertisement

Maliye Bakanlığından Ekonomi Bakanlığına Teşvik konusunda bütçe ayrıldığı takdirde hemen ilk imzayı kendisinin atacağı sözünü verdi. Isparta Milletvekili Süreyya Sadi BİLGİÇ’inde konunun takipçisi olacağını ve Isparta’dan gelecek olan projelerin devamlı takipçisi olduğunu yeter ki buraya gelenlerin projeyle gelmesini belirterek, ilimizin ve Türkiye’mizin gelişmesi için idarecilerimizin proje endeksli çalışması gerektiğini söyledi.

EGİAD Başkanı Osman GÖK’te ülkemizin gelişmesi için ortak aklın çok önemli olduğunu ve birlikte çalışma kültürünün genel olarak oluşması gerektiğini belirtti, bir işleri başarmamız için hep beraber ve ortak akılla hareket edersek sonucun daha çabuk olacağını söyleyerek şu ana kadar özellikle Valimiz, BAKA, Ticaret Odamız, Ticaret Borsamız ve tüm STK’ların TKDK’nın ve bütün kurumlarımızla sürekli istişare halinde olduklarını sözlerine ekleyerek bu şekilde bölgemizin kalkınmasının ivme kazanacağını vurguladı ve bütün emeği geçenlere teşekkür etti.

KEMAL ERBEN

Kaynak: Eğirdir Ses Gazetesi

Bir Cevap Yazın