Erdemli’de okul müdürlerine tarım eğitimi verilecek

0
769
Erdemli'de okul müdürlerine tarım eğitimi verilecek

Erdemli Milli Eğitim Müdürlüğü ile Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü arasında imzalanan “Okul müdürlerine tarımda farkındalığın oluşturulması eğitimi” protokolü kapsamında okul müdürlerine 4 gün süresince eğitim verilecek.

İstasyon Müdürü Davut Keleş, müdürlükte gerçekleşen eğitimde, geleceğin teminatı olan çocuklara tarım bilgisi vermek, toprak ve tarımı sevdirmek istediklerini söyledi.

Çocuklarda bu duyguların gelişmesi için öncelikle idareci ve öğretmenlere tarım eğitimi verilmesi gerektiğine işaret eden Keleş, bu amaçla Erdemli Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladıkları protokol kapsamında eğitim vermeye başladıklarını belirtti.

Keleş, şunları söyledi:
“Kurum olarak tarım eğitimi verilen her okul için denemeler yapılacak. Küçük parseller vererek bu parsellerde öğrencilerin diktikleri bitkilerin takibini yapacağız. Bölgenin tarım bölgesi olmasından dolayı çocuklara verilen bilgiler genelde aileler tarafından ferdi olarak veriliyor bu yüzden verilecek tarım eğitimiyle çocukların anne ve babalarıyla birlikte hareket etmelerini de sağlamış olacağız.”

Kaynak : AA | haber7.com

Bir Cevap Yazın