Erdoğan Engelli Öğretmen Atamaları Yapılacak Dedi..

1
1011
Erdoğan Engelli Öğretmen Atamaları Yapılacak Dedi...

İşte Erdoğan’ın sözleri:

“Engelli Öğretmen atamaları yapılacak”

“Engelli öğretmen olamaz diye bir düşünceyi kabul etmiyoruz. Engelli de bal gibi öğretmen olur. Hem de çok iyi olur. Bu yıl 8 bin 115 engelli kardeşimizi daha kamuda istihdam edeceğiz.”

Erdoğan, ”Öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarından mezun olan ve 2012’deki engelli sınavına giren adaylar arasından engel durumları ve alanları uygun olanların öğretmen olarak atamalarını gerçekleştireceğiz” dedi.

“Özel Eğitim kurumlarında öğretmen açığını da kapatacağız. Milli Eğitim Bakanlığı ile engelli öğretmen açığını kapatacağız.”

7000 civarında öğretmen Mazeret atamaları ile yerleştirildi.İl içi mazeret atamaları da bu hafta içinde yapılacaktır.”

Erdoğan dün ikinci yarıyıl eğitimine başlayan öğrencilere de seslendi.

“Dün itibariyle okul sütü dağıtımı başladı. 14 Haziran’a kadar öğrencilerimize 60 bin ton uzun ömürlü okul sütü ulaşacak.”

Ayrıca Erdoğan, AK Parti TBMM grup Toplantısında yaptığı konuşmada, sosyal yardımlar konusunda müjde verdi.

Erdoğan, ”Vazife malullüğü kapsamında şehit olanların çocukları ile anne-babaları, asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesi sırasında gazi olanların, harp malullerinin, vazife malullerin, muharip gazilerin çocukları ve anne babaları da toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacaklardır” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, şehit ve gazilerin çocukları ile anne ve babaları, engelliler ve refaketçileri ile 65 yaş üstündeki yaşlıların, toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanacağını söyledi.

Erdoğan, söz konusu kişilerin, TCDD, denizyollarının ve belediyelerin şehiriçi ve şehirlerarası hizmetlerinden ücretsiz yararlanacağını bildirdi.

Erdoğan, 65 yaş üsütündeki kişilerin TCDD hizmetlerinden şehirlerarası hizmetlerinden yüzde 50 indirimli yararlanacağını belirtti.
egitimajansi.com

1 Yorum

Bir Cevap Yazın