Ergene’ye Dua Eli

0
937

Ergene Nehri’nin kirliliği dolayısıyla bu kez de din adamları harekete geçti.

Kırklareli‘nin Lüleburgaz ilçesinde Diyanet- Sen Lüleburgaz Temsilciliği ve TEMA Vakfı Lüleburgaz Temsilciği işbirliği ile Lüleburgaz‘ın Durak Mahallesi’nde bulunan Ergene Köprüsü’nde basın açıklaması yapılarak dua edildi.

Etkinliğe diin adamlarının yanı sıra vatandaş da ilgi gösterdi.

Açıklamada Ergene Nehri’nin kirliliğine dikkat çekilerek, Kuranıkerim’den ayetler okundu.

Açıklamada konuşan LüleburgazSokullu Mehmet Paşa Cami İmamı Ahmet Bostancı ayetler okuyarak ‘Günümüzde dünyanın bir çok yerinde su, toprak, hava kirletildi ve bundan dolayı, insanlık sayısız doğal felaketle karşı karşıya kaldı. Bunun tek sebebi insanın çevreye ve doğaya merhametsizce yaklaşımıdır. Ergene’nin yaydığı kirlilikten dolayı bir günde ‘dan fazla insan ölmektedir. Bu ölümlere sebep olanlar, tarih huzurunda ve mahşerde nasıl hesap vereceklerdir?” dedi.

Herkesin aynı gemide olduğunu ifade eden Bostancı “Biraz daha fazla kazanma uğruna insanı, hayvanı, toprağı, havayı, suyu zehirleyen bu insanların vicdanları bu kdar mı karardı? Unutmayın ki bu merhametsizlik sizleri de yok eder. Kendi sonunuzu hazırlıyorsunuz. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz” şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Lüleburgaz Temsilcisi Mehmet Gümüştakım ‘Dinimize göre insanın yararına sunulan her şey Allah’ın bize verdiği nimet ve emanetidir. Onları, verenin isteği doğrultusunda kullanmamız gerekmektedir. Aksi takdirde emanete hıyanet etmiş olur ve bundan hesaba çekiliriz” dedi.

TEMA Vakfı Lüleburgaz Temsilcisi Hakan Dedeoğlu ise kanaat önderleri olan din adamlarının desteğine her zaman ihtiyaçları olduğuna dikkat çekti.

Açıklamaya sendika temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

KAYNAK : http://www.haberler.com

Bir Cevap Yazın