Erkek Sığır Desteklemesi Artarak Devam Ediyor

0
893
Erkek-Sigir-Desteklemesi-Artarak-Devam-Ediyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, besilik erkek sığır desteklemesi artarak devam ettiği belirtildi.

Dünyada hayvancılık ve hayvansal üretimine en elverişli nadir ülkelerden olan ülkemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hayvancılık yapan üreticilere son yıllarda Kırmızı Et Üretiminin artırılması için besilik erkek sığır desteklemesi yapılmakta olup üreticiler rahat bir nefes aldırarak yüzünü güldürdü.

HAYVAN BAŞINA 300 TL

08/04/2013 tarihli Resmi Gazetede 2013/4463 No’lu Bakanlar Kurulu Kararı ile Gıda ,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırmızı Et Kayıt Sistemine kayıtlı kesim yaptıran erkek besi sığırı üreticilerine hayvan başına 300 Türk Lirası destekleme ödemesi yapılacağı ilan edildiği kaydedildi. Bu kapsamda Çaycuma ilçesinde 2013 yılında ilk 6 aylık dönemde kayıtlı kesim yaptırıp İlçe Müdürlüğüne başvuran 127 üreticiye toplam 57 Bin 100 Türk Lirası besilik erkek sığır desteleme ödemesi yapıldı.

MÜRACAATLAR DEVAM EDİYOR

2013 yılı sonuna kadar Besilik Erkek Sığır Desteklemesi devam edeceğinden desteklemeden yararlanmak isteyen üreticilerin Çaycuma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurmaları gerektiği belirtildi.

haber46

Bir Cevap Yazın