‘Etçi’ler karıştı

0
885
Etciler-karisti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın geçtiğimiz gün açıkladığı, ürünlerde taklit yapan şirketler listesi ile ilgili bir isim karışıklığının yaşandığı ortaya çıktı. Bakanlık listesinde Etçi Et ve Şarküteri Ürünleri Tic. Ltd. Şti.’ne ait ‘Şekil et’ markası da yer aldı. Ancak ‘Etçi’ ismini andıran bir başka şirket daha olduğu anlaşıldı.

20 yıla yakın bir süreden beri Etçii Gıda A.Ş. ünvanı kullanan Emin Hayvancılık Et ve Gıda San.Tic.İth.İhr.Ltd.Şti. konu ile ilgili açıklamasında şu bilgileri paylaştı: “İlgili duyuruda, laboratuvar testleri sonucu taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen beş(5) gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği yedi(7) parti ürüne ait bilgiler verilmiştir. Bu listede adı geçen Etçi Et ve Şarküteri Ürünleri Tic. Ltd. Şti. ve bu işletmenin markası Şekil et ile şirketimizin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Advertisement

Şirketimiz 02.01.1996 tarihinde Emin Hayvancılık Et ve Gıda San.Tic.İth.İhr.Ltd.Şti. olarak faaliyete başlamış, 29.03.2004 tarihinden bu yana da ETÇİİ markasını kullanmaktadır. 04.01.2013 tarihinde ise unvan ve nevi değişikliği yapılarak ETÇİİ GIDA AŞ. unvanı alınmış olup faaliyetlerimize aynı marka ile devam etmekteyiz.

Görüleceği üzere, Bakanlık duyurusunda adı geçen Etçi Et ve Şarküteri Ürünleri Tic. Ltd. Şti. (Şekil Et markası) ile şirketimiz arasında herhangi bir hukuki ve ticari bağ, ilgi ve alaka bulunmamaktadır. Şirket yetkilileri, faaliyet yeri, marka vs. tüm hususlar tamamen farklıdır.”

haber365

Bir Cevap Yazın