Exponatura, 8 Ocak’ta Kapılarını Açıyor

0
939
Exponatura, 8 Ocak'ta Kapılarını Açıyor

Tureks Fuarcılık tarafından düzenlenen Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı EXPONATURA’15, 8 Ocak’ da İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy 11Hall’de kapılarını açıyor. Türkiye pazarında ortalama %10’luk büyüme gösteren organik, doğal ve sağlıklı ürünler sektörü, Exponatura fuarın da 6. kez ziyaretçileri ile buluşuyor.

05.01.2015 İstanbul. Sektörünün uluslararası planlanan ilk ve tek fuarı olma özelliğine sahip Exponatura’15 başarılı iş birlikleri yapmak adına, Türkiye, Avrupa Birliği ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok ülkeden sektör profesyonelleri, iş adamları, perakende, toptancı, distribütör ve temsilcilikleri “Doğal, Organik & Sağlıklı Ürünler Fuarında 6. kez bir araya getiriyor. Değişen yaşam biçimi ve giderek insanların farkındalığının artması ile ortaya çıkan organik, doğal ve sağlıklı ürünler ihtiyacını karşılayan Exponatura, aynı zamanda organize ettiği B2B görüşmeleri ile yurtdışı ve yurtiçi katılımcı firmaları arasında yeni iş birliklerinin kurulmasına fırsat sağlıyor.

Exponatura’15, Doğal ve organik gıda, yöresel ürünler ve gıdalar, diyabetik ürünler, doğal tedaviler bitkisel ilaçlar, vitaminler ve enzimler, bitkisel kozmetik ve güzellik ürünlerine kadar geniş ürün yelpazesini ziyaretçilerine sunuyor. İnsanların sağlıklı beslenme ve ciddi vakalar da dahil sağlık problemlerine doğal çözüm arayışları yine Exponatura’nın konusunu oluşturuyor.

Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan: “Exponatura daha ilk yılından itibaren, hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok ilgi gördü. İlk yılından itibaren yurtdışından firma katılımı oldu ve çok sayıda sektör temsilcisi tarafından ziyaret edildi. Doğal yaşam konusunda eşsiz kaynakları olan ülkemiz için, potansiyellerin ortaya çıkması, gelişmesi ve bu konuda güç birliği oluşması, ülkemizde doğal ve organik ürünlerin yaygınlaşması, tüketicinin bilinçlenmesi ve uluslararası kamuoyunun dikkatinin çekilmesi adına bu organizasyon büyük önem taşıyor. Fuarı ülkemizde ve tüm dünya çapında duyuracağız. Tureks olarak Exponatura’yı doğal ve organik ürünler sektörünün dünya çapında bilinen ve ilgi gören bir organizasyonu olarak konumlamak istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız Exponatura’15 de de hızla devam ediyor. Büyüyen ve güçlenen sektöre hitap eden Exponatura Fuarı Türkiye’nin zengin coğrafyasından her türlü doğal yaşam alternatifini yurtdışı katılımcıları ile uluslararası düzeyde ziyaretçilere tanıtma imkanı sunmakla birlikte sektörün ihtiyacı olan bilimsel platformun oluşumuna da katkı sağlıyor. Exponatura, katılımcısı olan ilgili kurum –kuruluşlar ve dernekler aracılığıyla ilgi çekici konu ve konukların olduğu konferans ve panelleri sayesinde tüm katılımcı ve ziyaretçilerine bilimsel içerikli profesyonel bir ortam da sağlıyor” açıklamasında bulundu.

Katılımcı Firmaların Stantlarında;
-Türkiye’nin 27 şehrinden toplanan bitkiler ile yapılan tamamen doğal kozmetik ürünler; Van gölünün suyu ile cilt toniği, tuz gölünün tuzu ile masaj kremi, Ağrı dağından toplanan meyan ile beyazlatıcı krem, yaban mersini ile leke kremi vb.
-Eklem ağrılarına, kas ağrılarına iyi gelen yeni tedavi yöntemi olan tuz terapi yastığı,
-Türkiye de ilk defa şifa amaçlı üretilen yabani ve ekşi elmadan içilebilir sirke,
-Köpek balığının karaciğer yağından yapılan ciltte kırışıklık giderici etkisi olan krem,
-Yenilebilir ham maddelerden üretilen doğal kozmetik el yapımı ürünler,
-İlk defa Rize de bambu ormanlarında yetiştirilerek elde edilen sandalye, kalem kutusu vb,
-Doğal yenilebilir malzemelerden kaynatılmadan yapılan, sivilce, yara ve mantara iyi gelen doğal sabunlar,
-Anadolu bitkilerini kullanarak tarlada yetiştirip ürüne dönüştürülen, kırışıklara ve morluklara iyi gelen kare kafes otu kremi,
-Soğutucu özelliği ile deriye hiçbir zarar vermeyen 4 saatte kırışık giderici botox kürü yağ bazlı serum,
-Yunan adalarında yetişen %100 natural bitkilerden yapılan tazeliğini koruması amacıyla mağaralarda saklanan kişisel bakım ürünleri,
-Türkiye’nin ilk organik çocuk bisküvisi lansmanı ve birçok doğal – organik ürünün sergileneceği fuarımız da siz değerli basın mensuplarımızı görmekten mutluluk duyarız.
YER: IFM (İstanbul Fuar Merkezi) – Yeşilköy
TARİH: 08.01.2015 Perşembe
SAAT: 11:00
LCV: Avantgarde Communication Management – Dilara FETHAN – 0535 262 82 26

Exponatura’15 Hakkında:

Exponatura daha ilk yılından itibaren, hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok ilgi gören bir fuar oldu. İlk yılından itibaren yurtdışından firma katılımı oldu ve çok sayıda sektör temsilcisi tarafından ziyaret edildi.

Doğal yaşam konusunda eşsiz kaynakları olan ülkemiz için, potansiyellerin ortaya çıkması, gelişmesi ve bu konuda güç birliği oluşması, ülkemizde doğal ve organik ürünlerin yaygınlaşması, tüketicinin bilinçlenmesi ve uluslararası kamuoyunun dikkatinin çekilmesi adına bu organizasyon büyük önem taşımaktadır.

Tureks Fuarcılık Hakkında:

Tureks Uluslararası Fuarcılık, 1994 yılından bu yana fuarcılık sektöründe hizmet veren deneyimli ekip ile 2003 yılında kuruldu. Fuar organizasyonundan deneyimli ekibiyle, uzun yıllardır yurtiçinde uluslararası ölçekte fuarlar gerçekleştiren Tureks Uluslararası Fuarcılık, hizmet verdiği sektörlerde ülke ekonomisine de katkı sağlayan etkili buluşmalara imza attı.

Türkiye ve Orta Doğu’da sektörel fuarlar organize eden Tureks, başarılı ve deneyimli organizasyon kadrosuyla alıcı ve satıcıları bir araya getirmekte, ulusal ve global ticarette fayda sağlama misyonunu yeni projeleri ile gerçekleştirmeye devam ediyor. Tureks Fuarcılık, TOBB- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Yurtiçinde Fuar Düzenleme Yetki Belgesi’ne sahip.

 

Bir Cevap Yazın