Fast-food-devinden-flas-karar

ABD’li fast food zinciri McDonald’s, dünyanın en büyük ve en eski ketçap üreticisi Heinz ile arasında 40 yıldır süre gelen anlaşmayı bitirme kararı aldı.

Fast food devi McDonald’s, 40 yıldan bu yana birlikte çalıştığı ketçap tedarikçisi Heinz ile arasındaki anlaşmayı sonlandırdığını açıkladı.

Advertisement

Şirket, anlaşmanın sonlandırılmasına sebep olarak ise, son dönemde Heinz’da yaşanan yönetim değişikliği sebep gösterdi.

1869 yılından bu yana ketçap üretimi yapan Heinz, geçen Şubat ayında, ABD’li ünlü yatırımcı Warren Buffett’a ait Berkshire Hathaway şirket ile 3G Capital tarafından 28 milyar dolara yarı yarıya satın alınmış, söz konusu bu anlaşma da markayı, 3G Capital’in bünyesinde bulunan Burger King’e daha yakın hale getirmişti.

Yaşanan bu gelişmeler sebebiyle birlikte çalışmaya devam edemeyeceklerini ve tedarikçi değişikliği yapacaklarını açıklayan McDonald’s yetkilieri, kararın çok kendilerine büyük bir etkisi olmayacağını çünkü Heinz’in ABD’de yalnızca iki eyalette kullanılmakta olduğunu ifade ederek, ” Bu karar ürünlerimizin lezzetinde bir değişikliğe yol açmayacak, dolayısıyla müşterilerimizi ya da bizim işlerimizi herhangi bir etkisi olacağını düşünmüyoruz” açıklamasını yaptı.

haber365

Bir Cevap Yazın