“Fındık Minik Ellere Ağır Gelir” Projesi İmzalandı

0
575

Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Progıda Tarım Ürünleri San. ve Tic. A. Ş. Ortak çalışması ile hazırlanan ‘FINDIK MİNİK ELLERE AĞIR GELİR’ projesi imzalandı.

Bu proje ile mevsimlik tarım İşçileri arasında çocuk işçiliğini önlemeye yönelik İlimiz genelinde çalışmaların başlatılması hedeflenmiştir. Çocukların çalışmaması konusunda desteklerini esirgemeyen Progıda Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A. Ş tarafından proje faaliyetlerine maddi kaynak sağlanmıştır.

Advertisement

Projemizin öncelikli faaliyeti olarak İlimizde konaklama bölgelerinde ikamet edecek olan ailelere eğitimler verilmesi planlandı. Halk Sağlığı Müdürlüğünün; eğitimcileri tarafından KKKA (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi), Hijyen, Anne Sütü gibi konularda eğitimler düzenlenmesinin yanı sıra Diş Hekimi tarafından kamp yerlerindeki çocukların(16 yaş altı) ücretsiz diş taramaları yapılacaktır. Eğitimler esnasında ailelerimiz bilgilendirilirken çocuklarımıza Progıda Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A. Ş tarafından temin edilen boyama kitapları ve boyalar ile diş fırçası ve diş macunu dağıtılacaktır. Bunun yanı sıra Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek eğitimciler ile Çocuk İşçi Çalıştırmanın Olumsuzlukları, İş Sağlığı ve Güvenliği ve İş ve Meslek Danışmanlığı hakkında da bilgilendirmeler yapılacaktır.

Ayrıca Progıda Tarım Ürünleri San. Ve Tic. A. Ş’nin hazırladığı proje tanıtımını içeren bez afişlerimiz 12 İlçemizin giriş ve çıkışlarına asılacaktır. Böylece başta Giresun halkı olmak üzere seyir halindeki herkese mesajımız iletilmiş olacaktır.

Amacımız; her yıl konuk ettiğimiz İlimizin misafirleri olan mevsimlik tarım işçilerimiz için gelecek yıllara yönelik yapacağımız hizmetlere ışık tutacak olan bu proje ile Giresun’un bahçelerinde çocuklara fındık toplatmamak; minik ellere fındığın ağırlığını yüklememektir.

Bir Cevap Yazın