FİSKOBİRLİK 5 bin ton fındık aldı

0
985
FISKOBIRLIK-5-bin-ton-findik-aldi

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, “Kurumumuz bu sezon yaklaşık 5 bin ton fındık alımı gerçekleştirdi, alımlarımız sürüyor” dedi.

ORDU – Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, eylül ayında başladıkları fındık alımının devam ettiğini belirterek, “Üreticilerimiz yoğun bir şekilde ürünlerini FİSKOBİRLİK’e veriyor. Oluşan tablodan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

Kurumlarına, beklediklerinden daha fazla talebin geldiğini anlatan Bayraktar, şunları kaydetti:

“Bu sezon geçen sezonlara oranla biraz daha güçlü bir şekilde piyasaya girdik, kararlılığımızı da ortaya koyduk. İlk hedefimiz hiçbir üreticimizi mağdur etmemekti. Bunda da başarılı olduk. Hangi üreticimiz FİSKOBİRLİK’e fındığını getirmişse hemen parasını aldı. Durum böyle olunca da FİSKOBİRLİK’e yoğun bir talep oldu. Kurumumuz bu sezon yaklaşık 5 bin ton fındık alımı gerçekleştirdi, alımlarımız sürüyor. Bu rakamın aralık ayının sonuna kadar daha da artmasını bekliyoruz. Yeni yıl ve sezonda da alımlarımız aynı kararlılıkla sürecek.”

haber46

Bir Cevap Yazın