FİSKOBİRLİK 5 bin ton fındık almayı hedefliyor

0
826
FISKOBIRLIK-5-bin-ton-findik-almayi-hedefliyor

FİSKOBİRLİK’e fındık veren üreticisi sayının arttığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, bu sezon 5 bin ton fındık alımı hedeflediğini açıkladı.

ORDU – Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, “İlk günlerde acaba mı diyen üreticiler kendi fındığını bize vermişken artık komşusunun da fındığını alıp kurumumuza getiriyor” dedi.

Advertisement

Bayraktar, yaptığı açıklamada, sezon başından bu yana piyasada olan FİSKOBİRLİK’e fındık veren üreticisi sayının arttığını belirterek, “Üreticinin FİSKOBİRLİK’e olan güveni günden güne artıyor” diye konuştu.

5 bin ton fındık alımı hedefleniyor

FİSKOBİRLİK’in bu sezon 5 bin ton fındık almayı hedeflediğini anlatan Bayraktar, şunları kaydettii:

“Bundan sonra her geçen gün güven anlamında artıya giden bir kurumumuz var. Bunu fındık alımlarında gördüğümüz tabloda daha iyi anlıyoruz. İlk günlerde acaba mı diyen üreticiler kendi fındığını bize vermişken artık komşusunun da fındığını alıp kurumumuza getiriyor. Üreticinin FİSKOBİRLİK’e olan güveni günden güne artıyor. Sezon sonu itibariyle kurum olarak 5 bin ton rakamını hedefliyoruz. Bu rakama ulaşmak anlamında da güzel gelişmeler oluyor.

haberdunya

Bir Cevap Yazın