FİSKOBİRLİK artık borç düşünmüyor

0
556
FISKOBIRLIK-artik-borc-dusunmuyor

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, “FİSKOBİRLİK şirketleriyle, kooperatifleriyle, birlik üyesiyle bir yükseliş içerisinde, o stabil borçları düşünen durumumuz ortadan kalktı” dedi.

Bayraktar, Entegre Fındık İşleme Tesisi (EFİT) AŞ’de düzenlediği basın toplantısında, yeni yılda FİSKOBİRLİK’in belli bir kısım hedefleri ve beklentileri olduğunu söyledi.

Advertisement

Üreticiyle güven ilişkisini kurmaya çalıştıkları bir dönem geçirdiklerini belirten Bayraktar, “Bugün itibarıyla üretmeye çalışan, yeni ürünler ortaya koymaya çalışan, kendini daha iyi kamuoyuna ve üreticiye anlatmaya çalışan bir durumumuz var” ifadelerini kullandı.

Bayraktar, kamuoyunda “FİSKOBİRLİK fındık alıyor ve bu alımlar devam edecek mi” konusunun olduğunu dile getirerek, “Alımlarımız iyi gitti, devam ediyor, kaldı ki fındık alımlarımız gelecek sezonda, gelecek sezonlarda da daha çok artarak devam edecek” diye konuştu.

“Acil ödenmesi gereken borç yok”

Aciliyeti bulunan borçları olmadığına değinen Bayraktar, şunları kaydetti:

“Entegre tesislerimizle ilgili daha önce başlattığımız çalışmalarımız iyi gidiyor. Eksiklerimiz mutlaka var, sonuç itibarıyla rekabet edebilir, üreticiye ulaşabilir yeni bir arayış içerisindeyiz. Bu anlamda yapılanmamızı tamamlamaya çalışıyoruz. Marketlerimizde de geçen seneden bu seneye yüzde 30’luk bir ciro artışımız var. Yağ işimiz iyi gidiyor. FİSKOBİRLİK şirketleriyle, kooperatifleriyle, birlik üyesiyle bir yükseliş içerisinde, o stabil borçları düşünen durumumuz ortadan kalktı.”

Lütfi Bayraktar, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun TBMM’de ve kamuoyunda sürekli FİSKOBİRLİK’le ilgili olumsuz algı yaratacak açıklamalarda ve soru önergelerinde bulunduğunu öne sürdü.

haber46

Bir Cevap Yazın