Fiskobirlik’e bağlı kooperatifler aktif hale getirilecek

0
1131
fiskobirlik

fiskobirlikFındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Fiskobirlik) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sıtkı Şarman, “Kooperatiflerdeki arkadaşlarımızın artık boş oturan değil, üretken, çalışkan birer üye olmasını istiyoruz.” dedi.

Sıtkı Şarman, yaptığı açıklamada, birliğe bağlı 50 kooperatifi daha etkin hale getirmek, Fiskobirlik’e daha fazla katkı sağlayacak yapıya kavuşturmak istediklerini söyledi. Bu yönde çalışmalar başlattıklarını vurgulayan Şarman, “Kooperatiflerimizi daha etkin, daha çalışkan, daha üretime katkı sağlayan, birliğe daha fazla katkı sağlayan bir duruma nasıl getiririz, bunu araştırıyoruz. Bu konuda ciddi çalışmalarımız var.” diye konuştu.

Kooperatiflerin etkinliğinin artması noktasında, kooperatif yetkilileri ve çalışanlarının desteklerine ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Şarman, şöyle konuştu: “Kooperatiflerdeki arkadaşlarımızın da artık boş oturma değil de üretken, çalışkan birer üye olmasını istiyoruz. Kooperatif çalışanlarına bu noktada büyük işler düşüyor. Arkadaşlarımızın bizlere katkıları olsun istiyoruz. 50 kooperatife merkezden her zaman aktarmalar yapmak bazı güçlükleri doğuruyor. Birliği zayıf duruma düşürüyor. Onun için alttan yukarıya doğru bir destek olması temennisindeyiz. Çalışma olsun istiyoruz. ‘Artık üzerimizdeki ölü toprağını kaldıralım, ciddi bir hamle yapalım’ diyoruz. Amacımız bu sene içinde kooperatiflerin sorunlarını çözmek. Ama kooperatifler de üretken olsun. Bunu istiyoruz.”(CİHAN)

Bir Cevap Yazın