Gagası kırık yavru kartal tedavi altında

0
1651
kartal

kartalIğdır’da vatandaşlar tarafından şehir merkezinde bulunan gagası kırık yavru kartal, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nde tedaviye alındı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nde Veteriner İbrahim Gültekin tarafından ilk tedavisi yapılan Kartal, Kars Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne gönderildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlü Mete Türkoğlu yaptığı açıklamada, söz konusu kartalın gagası kırıldığından avlanamadığını, bu nedenle halsizi düştüğü belirterek, vatandaşlar tarafından şehir merkezinde bulunarak kendilerine getirilen kartalı ilk müdahale olarak beslediklerini söyledi.

Buradaki tedavisinin ardından Kartalı, Kars Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne göndereceklerini ifade eden Türkoğlu, “ Fakültede gereken tedavi yapıldıktan sonra tekrar doğaya bırakılacak. Yavru kartalın yaptığımız muayene sonucunda, uçma konusunda hiçbir sıkıntısı olmadığını gördük, Gagası kırık olduğu için avlanma sırasında sıkıntı yaşayabilecek. Ona şimdilik Elle besleme yapılacak. Gagası iyileştikten sonra da doğaya bırakılacak ve eskisi gibi iyi avlanabilecek” dedi.

Bir Cevap Yazın