Gaziantep’te 4 Kooperatif Yatırım Programına Alındı

0
1235

Tarım ve Köy İşleri BakanlığıGaziantep’te, 2010 yılında kurulan kooperatiflerden 4’ünün 2011 yılı yatırım programına alındığı bildirildi.

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, yatırırım programına alınana kooperatiflerin, Karkamış ilçesi Alaçalı Köyü ile Kıvırcık, Soylu ve Karanfil köyleri, Oğuzeli ilçesinde Güveçli, Dibecik, Gedik ve Taşyazı köyleri ile Güzelce, Gedik ve Taşyazı köylerinde faaliyet göstereceği belirtildi.
Açıklamada, projeler kapsamında ahır, işletme binaları, soğutma tankları gibi yatırımlar gerçekleştirileceği belirtilerek, şunlar kaydedildi:
“780 adet gebe düve temin edilecektir. Bu projelere yaklaşık 8 milyon TL kredi kullandırılacak. Projelerin uygulamaya geçmesi ile birlikte 130 çiftçi ailesinin bütçesine, canlı demirbaş artışı hariç 2,5 milyon TL süt gelirinden dolayı katkı sağlayacak.”
6111 sayılı kanun gereği, tarımsal amaçlı kooperatiflerin borçlarının yeniden yapılandırılacağı da ifade edilen açıklamada, bu kapsamda 30 Haziran tarihine kadar İl Tarım Müdürlüğüne başvuru yapılması gerektiği belirtildi. (AA)
Kaynak: gıdatarım

Bir Cevap Yazın