Gemerek’te 10 bin fidan toprakla buluşacak

0
1070
Gemerek’te 10 bin fidan toprakla buluşacak

Gemerek ilçesinde Gemerek Kaymakamlığı öncülüğünde 10 bin fidan toprakla buluşturulacak.

Sabahın erken saatlerinde organize olan Gemerek İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, daha önceden kazdıkları Gemerek İlçe Özel İdare Müdürlüğünün arkasında bulunan 5 dönümlük alana Kayseri Şeker fabrikasından temin edilen 2500 adet civarında karaçam ve sedir fidanı dikti.

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, Gemerek Cumhuriyet Savcısı Cihat Parıldar, İlçe Emniyet Amiri Hüseyin Selman, 62 polis memuru, İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Coşkun ve personelinin katıldığı organizasyon yaklaşık 4 saat sürdü. Daha sonra protokol üyeleri ve Emniyet Personeli, Yeniçubuk Polis Merkezine geçerek Polis Haftası etkinliklerini değerlendirerek mangal partisi yaptı.

Aynı gün içinde İl Özel İdaresi’nden temin edilen 4500 karaçam ve 500 mahlep fidanı Keklicek, Burhan, Yeşilöz, Akçaşar, Eskiçubuk ve diğer köy muhtarlarına teslim edildi. Gemerek Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulu öğretmen ve idarecileri 300 adet çam, 200 adet badem ve 500 adet meşe fidanı dikti.

Polis Etkinlikleri çerçevesinde 6 Nisan 2013 saat 9:00 ‘da Ankara ve Sivas’tan gelecek TEMA gönüllüleri ise Gemerek Kaymakamlığının fidan stoklarında da bulunan 2 bin adet meşe, palamut ile çamların toprakla buluşmasına vesile olacak.

Aynı zamanda Hükümet konağı, Jandarma Komutanlığı ve diğer resmi kurumların bahçelerinde de ağaçlandırma çalışması yapıldı. Diğer okullara ve köylere de Çayıralan Orman İşletme Şefliğinden ve İl Özel idaresinden temin edilecek fidanlar dikilecek

haber365

Bir Cevap Yazın