Genç Çiftçilere Damızlık Düveleri Dağıtıldı

0
827
genc-ciftci-destek

Genç Çiftçi Projesi kapsamında damızlık düve almaya hak kazanan genç çiftçilerin hayvanları törenle dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yürüttüğü Genç Çiftçi Projesi kapsamında; İstanbul, Silivri Akören Mahallesi’nde destek almaya hak kazanan çiftçilere toplam değeri 540 bin TL olan 90 düve törenle teslim edildi.

Akören Mahallesinde yapılan teslim törenine; Silivri Kaymakamı Ali Partal, İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Alper Kocatürk, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Abdülkadir Dinç, Silivri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Kemal Benli, Akören Muhtarı ve Silivrili çiftçiler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Silivri Kaymakamı Ali Partal; projenin ilçeye ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunarak, hükümetin tarım ve hayvancılık konusunda çiftçilerimize büyük destekler verdiğini söyledi.

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca’da, İstanbul’un bir kültür ve sanayi kenti olmasının yanı sıra; aynı zamanda bir tarım kenti de olduğunun altını çizdi. İl Müdürlüğü olarak çiftçilerin yanında olduklarını vurgulayan Karaca, dağıtılan düvelerin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

sizde düşüncelerinizi belirtmek için yorum yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın