Gıda fuarı için hazırlıklar başladı

0
1295

Gıda Fuarı 201119. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı, 22 Eylül’de kapılarını açacak.

İSTANBUL – Kapılarını 22 Eylül’de açacak olan 19. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı için hazırlıklar başladı.  Gıda 2011 Fuarı, 22–25 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / Cnr Expo’da gerçekleştirilecek.

ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından yapılacak olan fuar bu yıl da geniş katılımcı profili ile dikkat çekiyor. Her yıl büyüyerek dünyadaki gıda fuarları arasında önemli bir yere gelen GIDA 2011, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve TGDF çatısı altında yer alan 23 dernek, KOSGEB ve T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından destekleniyor.
Katılımcı olarak yurt dışından gördüğü yoğun ilgiyi ziyaretçiye de yansıtan fuarı bu yıl; ABD, Brezilya, Çin, Güney Kore, Hırvatistan, Hindistan, İngiltere, İran, İtalya, Kosova, Malezya, Makedonya, Sri Lanka, Suriye, Tayvan ve Tayland fuara katılması beklenen ülkeler arasında yer alıyor.
Sektörün önde gelen firmalarına ev sahipliği yapacak olan Gıda 2011, yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 50 bin profesyonel ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor. Başta Ortadoğu ve Avrupa olmak üzere Balkan ülkelerinden ve Türk Cumhuriyetlerden alım heyetlerinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.
IPACK 2011 ile eş zamanlı yapılacak
26. Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı (IPACK 2011) ile eş zamanlı yapılacak olan Gıda 2011’nun katılımcı profilinde süt ve süt ürünleri, et ürünleri, şekerleme ürünleri ve çikolata, dondurulmuş hazır gıda, konserve ürünler, gıda katkı ve yardımcı maddeleri, bitkisel yağlar ve unlu gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün yer alıyor.
Pazarlama şirketleri, toptancı kuruluşlar, marketler, oteller, catering firmaları, fast food kuruluşlarının başı çektiği geniş bir ziyaretçi profiline sahip olan fuar, 45 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek.
Hem ulusal hem de uluslararası işbirlikleri yapma ve yeni bağlantılar kurma imkanı veren fuar, IPACK ile birlikte toplam 5 salonda sektörün önde gelen 500’ün üzerinde firmasına ve yaklaşık 1000 markaya ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Bir Cevap Yazın