Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: Destekleme Bütçemiz Yüzde 20 Arttı

0
1171
mehdi eker

mehdi eker

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2012 yılında destekleme bütçelerinin yüzde 20 arttığını, bütçelerini çiftçilerin daha verimli, daha iyi üretim yapmaları yönünde kullanacaklarını söyledi.

Milli Türk Talebe Birliği’nin Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlediği Necip Fazıl’ı Anlama programına katılmak için Bolu’ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ilk olarak Bolu Valiliği’ni ziyaret etti. Vali İbrahim Özçimen tarafından çiçeklerle karşılanan Eker, polis mangasını selamladıktan sonra makama geçti. Vali Özçimen’den bilgi alan Eker, 2012 yılının destekleme bütçesinin yüzde 20 oranında arttırıldığını açıkladı. Eker, “Hükümet olarak, bakanlığımız olarak desteklerimizi yapıyoruz. Bugüne kadar 130 milyonun üzerinde destek sağladık. Bundan sonra da devam edecek. Bu sene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleme bütçesi yüzde 20 arttırıldı. Enflasyonun üzerinde bir artış sağladık. Bunların hepsini çiftçilerin daha verimli daha iyi üretim yapmaları yönünde kullanacağız” dedi.

 

Bakan Eker, İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümünü de andı. Eker, “Dün Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümüydü. Mehmet Akif Ersoy’un Türkiye’deki vatandaşlarımız açısından büyük bir değeri ve önemi var. Tarihin önemli bir siması. Büyük bir şair. İstiklal Marşımızın şairi. Ama bizim için camiamız için benim de mensubu bulunduğum Veteriner Hekimler Birliği açısından ayrı bir değeri var. Mehmet Akif Ersoy veteriner hekim. Tarım Bakanlığı’nda da uzunca bir süre görev yapmış. Genel müdür yardımcılığına kadar yükselmiş, aşılama çalışmalarına katılmış. Aynı zamanda meslektaşımız. O yüzden veteriner hekimler ve gıda tarım ve hayvancılık camiası mensupları için ayrıca önemi var. Rahmet ve minnetle kendisini anıyorum” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın