Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3071 Memur Alımı Yapacak

0
1162
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3071 Memur Alımı Yapacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yayınladığı bildiri ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 3 bin 71 memur personeli akımı yapacağını duyurdu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı resmi internet sitesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor. Yıl içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile düzenlenen Merkezi Atama kapsamında memur alımı yapmaktadır. Yine aynı bakanlık Merkezi Atama haricinde yıl içerisinde yine memur alımı yapmaktadır. Bu alımlar kurum sınavı ile ya da sözlü mülakatlar ile yapılmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından yayınlanan bildiride kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 3 bin 71 memur personeli alımı yapacağını duyurdu.

Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3 bin 71 memur alımı yapacak peki alınacak olan bu personeller hangi pozisyonlarda çalışacak

Gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi: 2.071 Kişi,
Sözleşmeli personel: 1000 Kişi.

Yukarıda alınacak olan personeller ve bu pozisyonlara kaç personel alımı yapılacağı bildirilmiştir. Peki başvurular ne zaman ve nereden yapılacak? Bu konuda bakanlıktan maalesef her hangi bir açıklama yapılmadı yani alımların ne zaman yapılacağı ya da başvuruların nereden olduğu bilinmiyor fakat bakanlıktan yakın zamanda konu hakkında açıklama yapılması beklenmektedir.

Kaynak: isinolsa.com

Bir Cevap Yazın