GROWTECH EURASİA Tarım Fuarı 4 Aralıkta Antalyada Başlıyor

0
1037
GROWTECH EURASİA Tarım Fuarı 4 Aralıkta Antalyada Başlıyor

Growtech Eurasia Tarım Fuarı, Tarım Bakanı Mehdi Eker’in katılımıyla kapılarını açmaya hazırlanıyor. Growtech 2013′te 52 ülkenin, Türkiye tarım sektörü ile buluşması hedefleniyor.
Bu yıl hayvancılık özel bölümünün eklendiği fuarda, geçen yıl 170 milyon TL tutarında uluslararası iş bağlantısı yapıldı, Türk sıra sahipleri 14 ülkeden 15 milyon metrekare üretimi sipariş aldı. Bu yıl tarım sektörünün uluslararası iş anlaşmaları için önemli bir buluşma noktası olacak Growtech Eurasia’da, ilk kez yüzde yüz yerli kivi, muz, hindistan cevizi görücüye çıkacak. Fuarda sergilenecek olan yeni ürünler arasında aşılama yöntemiyle geliştirilen cindirella domates, siyah karpuz ve 2,5 kiloluk salkım üzüm sultani gibi özel ürünler görücüye çıkarılacak.
Türkiye’de son dönemde ihracat atağına geçen tarım sektörü, son teknolojiler, yenilikler Growtech Eurasia’da görücüye çıkıyor.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in açılışını yapacağı Growtech Tarım Fuarı, Bosna Hersek Tarım Bakanı Yardımcısı Suad Camdzıc, Azerbaycan Tarım Bakanı Yardımcısı ve Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın da bulunduğu sektörle ilgili bir çok yerli ve yabancı konuğun katılımıyla AntalyaExpo Center’da 4 Aralık tarihinde kapılarını açacak.

Bir Cevap Yazın