Halk ekmekten sonra Halk Süt projesi hayata geçiyor!

0
2880
Halk ekmekten sonra Halk Süt projesi hayata geçiyor!
Halk ekmekten sonra Halk Süt projesi hayata geçiyor!

Zor günler geçiren süt üreticisi için önemli bir proje hayata geçiyor. Eskişehir’de çiftçinin ürettiği doğal ve sağlıklı sütler Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ‘Halk Süt’ projesiyle doğrudan halkın tüketimine sunulacak. Proje 17 Aralık’ta halk ekmek büfelerinde başlayacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, diğer belediyelere de örnek olacak bir projeyi hayata geçiriyor. Halk ekmekten sonra halk süt projesini devreye alan Büyükşehir Belediyesi, bu projeyle bir taraftan kırsalda üreticiyi destekler bir taraftan da halkın sağlıklı, ekonomik ve doğal süt ihtiyacını karşılayacak.

ÇİFTÇİNİN ÜRETTİĞİ SÜTLER DOĞRUDAN HALKIN TÜKETİMİNE SUNULACAK

Mahmudiye Çifteler Han İlçeleri Süt Üreticileri Birliğiyle yaşama geçirilen Halk Süt Projesi, 17 Aralık’ta başlayacak. Eskişehirli üreticilerden alınan sütler, her türlü kontrollerden geçirildikten sonra sağlıklı ve doğal bir şekilde Eskişehir halkının tüketimine sunulacak.

HALK SÜT KAÇ LİRADAN SATILACAK?

Halk Ekmek büfelerinden ilk planda 5 litrelik kaplarda satılacak olan halk süt, daha sonra 1.5 ve 3 litrelik satışları da yapılacak. 5 litrelik Halk Süt, 15 liradan verilecek.

Haberin devamı İçin Tıklayın.

Bir Cevap Yazın