Hamsinin fiyatı 5 liraya düştü

0
845
Hamsinin-fiyati-5-liraya-dustu

Balıkçıların ağına bolca takılan hamsinin fiyatı 5 liraya düştü. Bir ara 20 liraya kadar yükselen hamsiyi tezgahta 5 liraya gören vatandaş da hem şaşırdı hem de sevindi. Balıkçılar da vatandaşın bu bolluğu değerlendirerek bob bol hamsi yemesini tavsiye etti.

Avlanmak için denize açılan balıkçılar, ağlarını dolduran bolca hamsiyle geri döndü. Fiyatı bir ara 20 liraya kadar yükselen hamsi bu bollukla birlikte 5 liraya düştü. Tezgahta hamsiyi 5 liraya gören vatandaşlar duruma hem şaşırdı hem de sevindi. İbrahim Yardımcı adlı vatandaş, bu fiyatla birlikte bolca balık yiyebileceklerini ifade etti. Balıkçılar da hamsi bolluğundan duydukları mutluluğu dile getirdi. Balıkçılar, tam umudu kestikleri andaki hamsi bolluğunun yüzlerini güldürdüğünü ifade etti.

Advertisement

Balıkçı Muammer Arduç, kar yağmaması ve havaların sıcak gitmesi sebebiyle yeterince balık avlanamadığını aktardı. Balığın denizin derinlerinde olduğunu belirten Arduç, denizin soğuması ve balığın yüzeye çıkmasıyla bolca avlanabildiğini söyledi. Muammar Arduç, fiyatların düşmesinin hem kendilerini hem de vatandaşı sevindirdiğini dile getirdi. İbrahim Yardımcı ise bu bolluğu beklemediklerini ancak Allah’ın kendilerine sürpriz yaptığını ifade etti. Bu sezon yeterince balık olmadığını belirten Yardımcı, “Hamsi olmadı mı hiçbir balık olmuyor zaten. 2 aydır dondurulmuş buzhane hamsiler sattık 10 liraya, şimdi 5 liraya taze hamsi satıyoruz.” diye konuştu. İbrahim Yardımcı, yaklaşık 2 ay sonra av yasağının başlayacağını hatırlatarak, “Vatandaş gelsin bu bolluğu değerlendirsin.” dedi.

haber46

Bir Cevap Yazın