Hamsinin fiyatı yarıya düştü

0
955
Hamsinin-fiyati-yariya-dustu

Son günlerde yaşanan hamsi bolluğu fiyatları düşürdü. 1 kilogram hamsinin fiyatı yarı yarıya düşerek 5 liraya geriledi.

Kocaeli’nin Karadeniz’e sahili olan Kefken ve Bağırganlı bölgelerindeki balıkçı limanlarından denize açılan tekneler ağları hamsiyle dolu olarak geri dönüyor.

Bolluk nedeniyle iki gün önce kilosu 8 ile 10 liraya satılan hamsinin fiyatı 5 liraya düştü. Balığın bollaşması nedeniyle tezganların şenlendiğini söyleyen balıkçı Murat Şahin, “Sular soğumaya başlayınca Karadeniz, İğneada ve Kefken’den bol miktarda hamsi gelmeye başladı. Şuan tezgahlarımızda hamsi 5 ile 7 lira arasında satılıyor. Vatandaşlarımızda yoğun ilgi gösteriyor.” diye konuştu.

Kemal Bineklioğlu ise “Günlerdir buzhane hamsi satan balıkçının yüzü güldü. Geçtiğimiz ay balık sezonunun en düşük ayıydı. Bugün tezgahlarda hamsinin patlaması yaşanıyor. Kilosu 5 liraya 7 liraya hamsi satıyoruz. Hem çok iri hemde çok lezzetli hamsi. Bu bolluğun devam edeceğini tahmin ediyoruz. ” diyerek bugünlerde hamsinin en lezzetli dönemi olduğunu söyledi.

Hamsi fiyatının düştüğünü öğrenince balık almaya geldiğini söyleyen Mesut Okuroğlu, “Şu ana kadar buzhaneden çıkarılan hamsiler tezgahtaydı. Şimdi ise taze balık geldiğini duyunca hemen balık haline geldim. Hamsi bol olunca da fiyatlar düşmüş” dedi.

İzmit Balık Pazarında bugünkü balık fiyatları şöyle:

Hamsi kilo: 5-7 Tl, İstavrit kilo: 10Tl, Mezgit kilo: 7 Tl, Tekir kilo: 15 Tl, Zargana kilo: 10 Tl, Barbun kilo 30 Tl, Turna Mezgit kilo 18-20 Tl, Yerli somon kilo 15 TL
haber46

Bir Cevap Yazın