Hasat Zamanı Çiçek Açtı !

0
1078
Hasat Zamanı Çiçek Açtı !

Kayseri’de bir kişiye ait bahçedeki elma ağacı, elma hasadı döneminde çiçek açması ve yeniden tomurcuklanması görenleri şaşırttı. Ağacın çiçek açması aşırı sıcaklardan kaynaklandığı düşünülüyor.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Turan mahallesinde bir çiftçinin bahçesindeki elma ağacı, Eylül ayına girilmesine rağmen çiçek açtı. Elma hasadının yapılacağı bir dönemde elma ağacının çiçek açması ise mahalle sakinlerini şaşırttı. Aşırı sıcaklardan dolayı elma ağacının ikinci kez meyve vermeye yönelik çiçek açmış olabileceği düşünülüyor. Mahalle sakinleri, elma ağacındaki çiçeği ilk gördüklerinde inanamadıklarını belirterek, ağacın dallarında açan çiçek haricinde uç kısımlarında yeni çiçeklerin tomurcuklandığını dile getirdiler. Mevsimin sıcak gitmesi durumunda ağacın ikinci kez meyve verebileceği ifade ediliyor. Uzmanlar, aşırı sıcakların meyve ağacının çiçek açmasına neden olduğunu ve bu durumun bazı bölgelerde yılda iki kez meyve veren ağaçları hatırlattığına işaret ettiler.
(CİHAN)

Dünyanın dengesi git gide bozuluyor… bu duruma bir örnekte kayseriden geldi. 1 senede 2 kez meyve ? gerçekten çok garip.Aşırı sıcak ve nem bu sene ülkemizi oldukça kötü etkiledi ve hala etkilemeye devam ediyor.Umarım bu tarz kafa karıştırıcı durumlarla daha fazla karşılaşmayız.

Bir Cevap Yazın