Hayvansal Gıda Üreten İşletmelere Uyarı

0
966
Hayvansal Gıda Üreten İşletmelere Uyarı

Afyonkarahisar İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Hüseyin Arap, hayvansal gıda (et, süt, yumurta ve su ürünleri vb.) üreten işletmelerin onay belgesi alabilmek için müracaat etmeleri gereken son tarih olan 31 Aralık 2012’ye kadar başvuruda bulunmaları aksi takdirde süreyi geçiren yasal işlemde bulunurulacak.

Afyonkarahisar İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Hüseyin Arap, hayvansal gıda (et, süt, yumurta ve su ürünleri vb.) üreten işletmelerin onay belgesi alabilmek için müracaat etmeleri gereken son tarih olan 31 Aralık 2012’ye kadar başvuruda bulunmaları aksi takdirde süreyi geçiren işletmelerin faaliyetlerinin durdurulacağını belirtti.

Hayvansal gıda (et, süt, yumurta ve su ürünleri vb.) üreten işletmelere yönelik 17 Aralık 2011 tarihinde yürürlüğe giren ‘Gıda İşletmenliğinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelikle’ onay belgesi alma zorunluluğu getirildiğini söyleyen Hüseyin Arap, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Bu yönetmelikten önce faaliyet izni almış ve halen faaliyetini sürdüren bu işletmelerin yeni yönetmelik kapsamında Onay Belgesi alabilmek için müracaat etmeleri gereken son tarih 31 Aralık 2012 aksi takdirde süreyi geçirenin kabul edilmeyecek olup bu işletmelerin faaliyetleri durdurulacaktır. Onay belgesi alamayacak işletme sahiplerinin biran önce müdürlüğümüze müracaat ederek işletmelerinde yapmaları gereken modernizasyon ile ilgili destek almaları ve buna göre modernizasyon planlarını bu tarihe kadar bizlere sunmaları gerekmektedir. Modernizasyon planlarını sunan Onay Belgesi almak isteyen işletmelerin bu plana bağlı kalmak kaydıyla faaliyetlerine 2013 yılı sonuna kadar müsaade edilecektir. Bu yüzden onay belgesi alacak işletme sahiplerinin mağdur olmamaları için son müracaat tarihini geçirmemek üzere hemen gerekli başvuruda bulunmaları gerekmektedir.”

Bir Cevap Yazın