Hisarcık’ta çiftçilere ücretsiz fidan dağıtıldı

0
1216

Hisarcık Fidan DağıtımıKÜTAHYA (İHA) – Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 95 çiftçiye İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından sertifikalı 4 bin 200 adet kiraz fidanı dağıtıldığı belirtildi.

Kütahya İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla tarıma katkı sağlamak, çiftçiyi kalkındırmak ve meyve yetiştiriciliğini geliştirmek için çiftçilere ücretsiz sertifikalı kiraz fidanı dağıtıldığını belirten İlçe Tarım Müdürü Mahmut Benli, “İlçemizde 2010 yılı içerisinde Halk Eğitim Merkezinin denetiminde meyvecilik eğitimini tamamlayan Hasanlar beldesindeki 47 çiftçimize 2 bin 920 adet, Hisarcık merkez, Kutluhallar, Kurtdere, Tokat köylerindeki 48 çiftçilerimize 1280 adet olmak üzere toplam 4 bin 200 adet kiraz fidanı bedelsiz olarak dağıtılmıştır.

Bu proje ile çiftçilerimizin meyveciliğe olan ilgisini arttırarak var olan potansiyeli harekete geçirmek ve çiftçilerimizin eğitim konularına ilgisini arttırmak amaçlanmıştır. Benzer çalışmalar önümüzdeki yıl içinde planlanmış olup Halk Eğitim Merkezi ile birlikte Hasanlar beldesi ve Güldüren köyünde eğitim çalışmaları devam etmektedir. İmkânlar elverdikçe benzer çalışmalar devam edecektir” diye konuştu.

Kaynak: GıdaTarım
 

Bir Cevap Yazın