Hızlı Bir Şekilde Yağ Yakan Meyve

0
888
_Hizli-Bir-Sekilde-Yag-Yakan-Meyve.

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere uzmanlar bu meyveyi yemelerini öneriyor.

Yaza girerken fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için doğal zayıflama yöntemlerinin başında ahududu yemenin geldiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, bu meyvenin uzmanlar tarafından ‘yağ yakan meyve’ olarak adlandırıldığının altını çizdi.

Advertisement

Ahududu ile zayıflamak özellikle yaza girerken fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için doğal zayıflama yöntemlerinin başında geliyor. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, “Sağlık açısından pek çok faydası olan şifalı bitkilerden bir tanesi ahududur. Frambuaz olarak da bilinen ve eşsiz bir lezzete sahip olan ahududunun yararları da oldukça fazladır. Bu değerli besinin içeriğinde folik asit, A vitamini, B6 vitamini, B 1 vitamini, B 2 vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunmaktadır. Ayrıca içeriğinde potasyum, protein, lif, sodyum, demir, magnezyum mevcuttur” dedi.

Vücutta biriken toksin maddeleri dışa atıyor

Ahududunun vücutta biriken toksin maddeleri dışarı atarak kanı temizlediğini, bademcik ve göz iltihaplarına yararlı olduğunu dile getiren Enç, “Ateş düşürücü etkiye sahip olan bu besin, bu faydası nedeniyle ateşli hastalıklara iyi gelir. Kansızlık ve verem hastalıklarına karşı düşmandır. Böbrek ve şeker hastalığı olanlar taze tüketmelidir. Yalnız mide ülseri olanlar bu besinden uzak durmalılar” diye konuştu.

Uzmanlar ona ‘yağ yakan meyve’ diyorlar

Ahududunun en önemli faydasından birinin de kilo kaybını artırması olduğunu kaydeden Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, “Kilolarından kurtulmak isteyenlerin baş meyvesi olmalıdır. Adiponektin hormonunu düzenleyen ahududu, vücutta glikoz ve yağ asitlerini dengeliyor. Metabolizmayı ve yağ yakımını da hızlandırıyor. Yurt dışında yapılan araştırmalar sonucunda da kırmızı ahududulardan elde edilen enzimler, inanılmaz yağ yakma özellikleri gösterdi. Bu nedenle de uzmanlar tarafından ‘yeni yağ yakan meyve’ olarak kabul gördü. Bir miktar ahududuyu ezip püre haline getirdikten sonra yüze maske yapılırsa cildi sıkılaştırır ve serinletir” şeklinde konuştu.

haber365

Bir Cevap Yazın