İnegöl’de Küçükbaş Hayvanlarda Veba Görüldü

0
1340
hayvanlarda veba hastalığıİNEGÖL (A.A) – Bursa’nın İnegöl ilçesinde küçükbaş hayvanlarda veba hastalığının görülmesi üzerine hayvan pazarına giriş- çıkışlar 23 Ağustos’a kadar yasaklandı. 
     İlçe Tarım Müdürü Mahmut Doğru, yaptığı açıklamada, ilçedeki küçükbaş hayvanlarda veba hastalığı tespit edildiğini bildirdi.
     İnegöl hayvan sağlık zabıtası komisyon kararı gereğince bugünden itibaren 3 hafta boyunca küçükbaş hayvanların hayvan pazarına giriş- çıkışlarının yasaklandığını bildiren Doğru, İlçe Tarım Müdürlüğü olarak gerekli önlemleri aldıklarını vurguladı.
     Yasağın 23 Ağustos’a kadar süreceğini ifade eden Doğru, şunları kaydetti:
     ”Buradaki amaç, bu süre zarfında diğer farklı hayvanlara veba hastalığının bulaşmasını önlemektir. İlçe dışından, özellikle hayvan pazarının kurulu olduğu günlerde çok sayıda veteriner sağlık raporsuz veya kayıtsız hayvan girişi olduğundan hayvan pazarı ve yol kontrollerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri gerekli önlemleri aldı. Hayvan pazarında hijyen ve temizleme işlemi yapıldı ve gerekli önlemler alındı. Büyükbaş hayvanlarda herhangi bir problemimiz yok.”

Bir Cevap Yazın