Irmaklı’ya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kuruluyor

0
857
Irmaklı’ya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kuruluyor

Malatya’nın Darende ilçesinin Irmaklı Köyü’nde, İlçe Tarım Müdürlüğü bünyesinde Hayvancılık ile ilgili Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurulması çalışmalarına başlandı.

Kooperatifin kurulması ile bilinçli hayvancılık uygulamalarının daha verimli yapılması sağlanacak. Irmaklı Köyü’nde düzenlenen kooperatif kurma çalışmaları toplantısına; Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, AK Parti’nin Darende Belediye Başkanlığı adayı Süleyman Eser, Irmaklı Muhtarı Ömer Gökduman, belediye meclis üyesi adayları ile vatandaşlar katıldı.

Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya tarafından köylülere kurulacak olan kooperatifin işleyişi ve sağlayacağı getiriler vatandaşlara anlatıldı.

Toplantıya katılan Darende Belediye Başkanlığı adayı Süleyman Eser, “Bu kooperatifin hizmetlerinde de birlikte olacağız. Ürünlerinizi satarken pazarda da birlikte olacağız. İçme suyunda da beraber olacağız. Düğünde beraber oynayacağız, cenazede de beraber ağlayacağız. Sizinle olacağız çünkü bende sizden birisiyim. Irmaklı köyümüz artık mahallemiz oldu. İlçemizin en çalışkan yörelerinden biri. İlçemizin en güzel sebze, meyve kavununu yetiştiren köyümüz. Bizde sizlere katkıda bulunmak için buraya geldik. İnşallah hep birlikte kardeşçe başaracağız. Rabbim birlik beraberliğimizi bozmasın, Ben sizlerle beraber olmaktan çok mutluluk duydum” dedi.

Bir Cevap Yazın