İzmir’in ikinci organik ürün pazarı Urla’da açılacak

0
1048
İzmir'in ikinci organik ürün pazarı Urla'da açılacak

İZMİR – İzmir’in Bostanlı’dan sonra ikinci organik ürün pazarı Urla’da açılacak. Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği işbirliğinde kurulan pazar, 26 Haziran Çarşamba gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak.

İzmir, Bostanlı’nın ardından yeni bir organik ürün pazarı daha kazanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği işbirliğinde kurulan pazar, her çarşamba İzmirliler’i ağırlayacak. Urla Belediyesi’nin karşısındaki eski Tamirhane Binası’nda kurulacak olan pazarda, organik logosu olan ürünler yer alacak.

İzmirliler katkı maddesiz ürünler satın alma imkanı bulacak hem de organik üretim yapan üreticilere ürünlerini sağlıklı bir ortamda tüketiciye sunma olanağı verilecek. 26 Haziran’dan itibaren hizmet vermeye başlayacak ‘Ekopazar Urla’, Çarşamba günleri 09.00 – 19.00 saatleri arasında kurulacak. Kimyasal işlemden geçmemiş ahşap tezgahlarda satılacak olan ürünler, tüketicilere bez, kağıt ambalajlar ya da bio dönüşümlü poşetlerde ulaştırılacak. Organik ürün sertifikası olsa bile, ürünlerin hepsi pazar alanına girmeden önce tekrar denetimden geçecek.

Komisyon tarafından organik olmadığı düşünülen ürün varsa, tahlile gönderilecek ve pazar alanına alınmayacak.

(CİHAN)

Kaynak: www.gidatarim.com

Bir Cevap Yazın