Karaman’da Çiftçilere 40 Bin Meyve Fidanı Dağıtıldı

0
1000
Karamanda-Ciftcilere-40-Bin-Meyve-Fidani-Dagitildi

Karaman’da meyveciliğin geliştirilmesi için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere 40 bin meyve fidan dağıtıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde gerçekleşen fidan dağıtımı törenine Karaman Valisi Murat Koca, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mehmet Öztiryaki, Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu ile fidan alacak çiftçiler katıldı. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mehmet Öztiryaki fidan dağıtımı öncesinde porotokol üyelerine proje hakkında bilgiler verdi.
Vali Murat Koca ise yaptığı konuşmada tarımın Karaman için önemli bir gelir kapısı olduğunu söyledi. Kaliteli fidan kullanımın aynı zamanda bol kazanç getireceğini ifade eden Vali Koca, “40 bin fidanı Karamanlı çiftçilerimize dağıtıyoruz. Bunların içerisinde mikro klima özelliği taşıyan Göksu Vadisi’ne dikeceğimiz zeytin fidanları olduğu gibi yöremize uygun kiraz, ceviz, bağ gibi fidanlarımız da var. Bu dağıtılan fidanların bedellerinin yarısını vatandaşlar, yarısını da İl Özel İdaresi tarafından karşılanmıştır. Bildiğimiz gibi kaliteli ve daha verimli ürün elde etmek için fidanın kalitesi çok önemlidir. Bu kaliteli fidanı kullanmamız aynı zamanda bol kazançta demektir. Çiftçilerimize hayırlı Uğurlu olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından fidanlar, çiftçilere dağıtıldı.

haber365

Bir Cevap Yazın