Kayısı Çekirdeği Yiyenler Dikkat: Siyanür Var!

2
1146
Kayısı Çekirdeği Yiyenler Dikkat: Siyanür Var!

Kayısı çekirdeği halk arasında birçok hastalığa deva olarak bilinir. Kayısı çekirdeğini meşhur yapan hastalıkların başında ise kanser gelmektedir. Her derde devam olan kayısı çekirdeğini duyan bir adam, siyanür zehirlenmesine uğrayınca bilim insanları konuyu araştırmaya başladılar ve doğruladılar: Kayısı çekirdeği zehirlidir.

67 yaşında olan ve Avustralya’da yaşayan bir adam, yakalandığı kanser hastalığından kurtulmak için pazardan aldığı kayısıların çekirdeklerini yedi. Adam aniden fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Hastanın kanındaki oksijen seviyesi o kadar çok düşmüştü ki şans eseri hayatta kalmıştı. Kandaki oksijen miktarının azalması, siyanür zehirlenmesinin başlıca yan etkileri arasında olduğu için hastanede hastaya testler yapıldı ve siyanür zehirlenmesi olduğu doğruladı.

Kayısı Çekirdeği Yiyenler Dikkat: Siyanür Var!

Pek çok insan, gerek medyadan gerekse güvenilir olmayan kaynaklardan edindiği bilgiyle kayısı çekirdeklerinin içindeki bademe benzeyen tohumların, kanser tedavisinde kullanılabileceğine inanıyor. Hastayı inceleyen ve araştırmayı yürüten Dr. Alex Konstantatos ise bu durumun tam tersini savunuyor. Hastanın prostat kanseri olduğunu ve bu zehirlenmeye kayısı çekirdeğinin özünün sebep olacağını belirtiyor.

Kayısı çekirdeği araştırmalara göre “laetril” adı verilen ve vücutta siyanüre dönüştürülen bir bileşik olan “amigdalin”i içeriyor. Siyanür, dolaşım sistemimizdeki oksijen arzına müdahale edebildiği için hücreler toksikleşip ölüyorlar. Beyin ve kalp için gerekli olan oksijen miktarı bu organlara ulaşmadığında ise sonuç ölümcül oluyor. Ayrıca siyanür; bulantı, baş ağrısı, uykusuzluk ve gerginliğe de neden olabiliyor. Siyanür zehirlenmesine benzer bir olayın Avrupa’da yaşandığı ve 28 aylık bir çocuğun 10 kayısı çekirdeği yedikten sonra, kanında yüksek siyanür miktarı tespit edildiği belirtiliyor.

Kayısı çekirdeği ile ilgili halk arasındaki haberlere ve fısıltılara inanmamak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Şuradaki haberde de kayısı tohumlarının kanser hücrelerini öldürdüğü yazıyor. Kısacası bu durumu mutlaka doktorunuza danışın. Her söylenene de inanmayın 🙂 Sağlıklı huzurlu mutlu günler diliyorum.

2 YORUMLAR

  1. Biz Malatyada çocukluğumuzdan beri kayısı çekirdeği yiyoruz.Malatya da zehirlenen duymadım.öyle 10 tane değil bir seferde 100 gr yeriz hiç bir şey olmaz.

  2. Bu araştırmanın “gerçekten” yapıldığını kim biliyor. 2.Bu haberi “kanser endüstrisi baronlarının” yaptırmadığından nasıl “emin” olabiliriz.
    İnsanlığın “kanserle mücadele” yapıyoruz denilerek nasıl “soyulduğunu” ve aslında “tedaviye çalışıyoruz” denilerek “küresel ölçekli” büyük bir yalan ile aldatıldığına inanıyorum. En az kanser vak’alarının niçin İsrail’de yaşandığının araştırılmasını arzu ediyorum…
    Nihai tahlilde ortada insanlığı soyup soğana çeviren bir “küresel kanser endüstrisi KKE” var ve bütün insanlık aldatılarak soyuluyor.
    Maalesef bu gerçeği bizim nesil kısa bir süre sonra görmeyecek belki ama bizim çocuklarımızın “küresel kanser endüstrisi KKE”nin büyük bir “küresel yalan ve soygun endüstrisi” olduğunu üzülerek göreceklerini ve atalarının onlarca yıl nasıl aldatılarak soyulduğuna şahit olacaklarına, adımın Ahmet AK olduğuna inandığım kadar inanıyorum. Kahrolsun “küresel kanser endüstrisi KKE” baronları…

Bir Cevap Yazın