Kayseri Tarım Fuarı Açıldı

0
953
Kayseri-Tarim-Fuari-Acildi

Kayseri Tarım Fuarı açıldı. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, ‘’Açılan bu fuarlar önemlidir’’ dedi.

Dünya Ticaret Merkezi’ndeki fuarın açılış törenine, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, KESOB Başkanı Mustafa Alan, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşan KTO Başkanı Hiçyılmaz, ‘’Kayseri Ticaret Odası olarak şehircilikte, sanayide ve ticarette marka haline gelen şehrimizi, her alanda olduğu gibi tarımda da bir marka haline gelmesi ve bunun için desteklenmesi çok önemlidir. Şehrimizin tarım faaliyetleri ile adından bahsettiren ve gıpta ile bakılan bir noktaya ulaşması herkesin olduğu gibi bizimde temennimizdir’’ dedi.
Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ise, özellikle tarım fuarlarının çiftçi ile buluşma noktası olduğu için önemli olduğunu bildiklerini ifade ederek, ‘’Biz de gerek Pancar Ekicileri Kooperatifi olarak gerek Kayseri Şeker Fabrikası olarak tarım fuarında kuruluşlarımızı en güzel şekilde temsil etme gayreti içerisindeyiz. Özellikle son 3 yıldır, çiftçilerimizin köylerden buraya taşınması noktasında kuruluşlarımız büyük gayret sarf ediyorlar’’ diye konuştu.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün de, ‘’Bu fuarları açmak önemlidir. Ama bunları devam ettirmek bence çok daha önemlidir. Çünkü her yeni etkinlik yeni bir heyecan ile başlıyor. 1 ve 2 yıl düzenlendikten sonra onu geleneksel hale getirmek ve devam ettirmek gerçekten daha zor oluyor. Ama buradan anlaşılıyor ki bu yıl dokuzuncusu yapılan ve artık uluslar arası hale dönüşen bu fuar gerçekten Türkiye’nin merkezi olan Orta Anadolu’da çok önemli bir yere sahip. Katılan firma sayısının da bin 400’e ulaşması gerçekten çok ciddi bir rakam’’ dedi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut da, yaptığı konuşmada, fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

haber46

Bir Cevap Yazın