Kediler Ve Köpekler İçin PetBesinleri.Com

0
1079
petsinleri.com

Yıllardır kedi ve köpek besleriz. Onlar evcilleştiğinden beri  bizim en yakın dostlarımız oldu hep. Bazı insanlar için bir insandan bile daha değerliler çünkü başkaları tarafında sürekli zarar görmüş olanlar için kedi veya köpek hep daha vefalı olmuştur.

Ne zamanki bir köpeği ya da kediyi evinize aldınız. İşte o zaman hayatınız değişti demektir. Çünkü o güne kadar sizin için sadece bir canlı olan bu hayvanlar artık ailenizin belki de en önemli üyesi olmaya başlıyor demektir.

Yüzyıllar sonra artık onlar hayatımızın en önemli canlıları olarak yerini korumaya devam ediyor. Şimdi ise çok daha başka bir şey peşindeyiz. Onların bizimle daha sağlıklı ve kaliteli bir ömür geçirmeleri bizler için giderek daha da fazla önemli olmaya başladı. Çünkü hasta olduklarında evimizde öyle sessizce mama yemeden yatıp kalmalarına kayıtsız kalamıyoruz.  Gelişmiş toplumlarda duyarlılıklar artıyor. Bu gün Avrupa ve Amerika’ da bu konuda duyarlılık o ülkenin yasalarına kadar yansımış. Kedi ve köpeklere yapılan her türlü eziyet ve işkence çok ağır şekilde cezalandırılıyor mesela. Ülkemizdeyse bu konuda çok daha fazla yol almamız gerekiyor. Fakat bir gün gelecek bu da olacak bu ülkede. Çünkü şimdiden ciddi oranda bir hayvansever camiası gelişti. Dernekler hatta konfederasyonlar bile kuruyorlar. Her geçen gün hükümetler üzerindeki etkileri daha da artıyor.

Gelelim bu güne, bir kediniz mi var yapmanız gereken ona kaliteli kedi maması almanız ve iyi bir veteriner hekim bulup aşılarını yaptırmanızdır sizde istenen.  Onlarla ev içinde geçirdiğiniz keyifli vakitlerin, eğlenceli anların bedeli sadece budur. Onlara iyi ve sevgiyle bakmak. Bu kadar.

Ya da bir köpeğiniz var. Bir köpeğe bakmak kediye bakmaktan biraz daha zor belki. Her gün onu günde iki defa dışarı çıkarmak, evde yaşamak için eğitmek oldukça fazla efor harcamayı gerektiriyor. Yani eğer hareketli ve sportif bir hayat peşindeyseniz bunu ancak bir köpekle yaşayabilirsiniz.

Bir köpeğin beslenmesine gelince en az kedi kadar önemlidir. Bu yüzden kaliteli köpek maması onların sağlıklı bir yaşam sürmeleri içinde değişmez bir kuraldır.

Bu çerceveden bakarsak kediler ve köpekleri hayatımızın değerli bir parçası yapmak tek başına yeterli değildir. Fakat onların beslenmeleri en pahalı uğraştır diğerleri arasında, seçeceğiniz kedi köpek maması markası kadar mamayı nereden aldığınızda önemlidir. Güvenle kullanabileceğiniz birkaç mama markasını sayalım önce; Hills, Pro Plan, Royal Canin, Eukanuba, Profine, First Class, Meradog, Brit Care Türkiye’ de en çok bulunan Premium kuru mama markalarıdır.

Bunları nereden temin edebileceğinize gelince, öncelikle veteriner kliniklerinde almalısınız. Daha sonra benim deneyimlediğim ve bir çok alışveriş yaptığım bir online pet shop u sizlerle paylaşacağım. Ucuz fiyatları ve bir çok çeşitli kedi köpek mamalarıyla kedi köpek sahiplerinin bildiği bir isim PetBesinleri.Com  Tavsiye ederim. Günümüzde ekonomi çok önemli herkes aldığı her ürünün en kalitelisinin en ucuzunu arıyor. Bunun içinde girmedik kapı, gezmedik market bırakmıyorlar. Petbesinleri.com işte bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir internet sitesi.

Hayvan sahibi olmanın sorumluluğu eski zamanlarınkinden çok daha zor artık. Onları sevin onlarda sizi mutlu etsin.

 

Bir Cevap Yazın