Kılıç Deniz Ürünleri, ihracat rekoru kırdı

0
975
Alabalık İhracatında Şili Kaygısı

Kılıç Deniz Ürünleri, 2012 yılında gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye’de sektöründe üçüncü kez ihracat rekoru kırdı. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından İzmir Hilton Oteli’nde düzenlenen “2012 Yılı İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nde, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri kategorisinde de birincilik ödülünün sahibi oldu. Kılıç Deniz Ürünleri, böylelikle Türkiye’de üçüncü defa birincilik ödülüne layık görüldü.

Üretimin % 70’i yurtdışına

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birliği üyeleri arasında en yüksek ihracat rakamına ulaştıklarını ifade eden Kılıç Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, üretilen balığın yüzde 70’ini dış pazarlara yüzde 30’unu ise iç pazarlara sattıklarını kaydetti.

En büyük üretici

Orhan Kılıç şöyle konuştu; “36 bin ton üretim kapasitesine sahip, sektörde 20 yılı aşkın tecrübe ile istikrarlı ve hızlı bir büyümeyle yoluna devam eden bir şirketiz. İhracat yaptığımız ülkeler arasında İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya gibi ülkeler ve Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor. Türkiye’nin en büyük üreticisi olmanın yanında ülke ihracatına katkı yapmaktan gurur duyuyoruz.”

yeniasir.com.tr

Bir Cevap Yazın