Kilosu 1 Lira Kendisi 1,5 Kilo

0
1189

TEKİRDAĞ (A.A) – Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde, ağırlığı 1,5 kilograma ulaşan domates yetiştirildi.

Domates yetiştiricisi Hüseyin Tomar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristan’dan getirdiği domates tohumlarını yıllardır bahçesine ektiğini söyledi.

Yetiştirdiği domateslerin normal türdekilere göre çok daha büyük olduğunu ifade eden Tomar, şöyle konuştu:

”Bulgaristan’dan getirmiş olduğum domates tohumlarını, kendi bahçeme ekerek yıllardır ağırlıkları bir buçuk kiloya ulaşan domatesler yetiştiriyorum. Domatesleri kendimiz tüketiyorduk. Bu yıl çok mahsul olunca, dükkanımın önünde satmaya başladım. Bu büyüklükteki domatesler, vatandaşın çok ilgisini çekti. Duyan satın almaya geliyor. Tamamen doğal ortamda organik olarak yetiştirdiğim bu domatesler, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.”

Bazı vatandaşların domateslerin fotoğrafını çektiklerini ifade eden Tomar, domatesleri yetiştirirken sadece hayvan gübresi kullandığını dile getirdi.

Domateslerin bu kadar iri ve lezzetli olmasının tamamen tohumuna bağlı olduğunu kaydeden Tomar, ”Başka bir özelliği yok. Ama piyasadaki diğer domateslerden çok daha lezzetli. Kilosunu 1 liraya veriyorum. Bu kadar çok rağbet göreceğini hiç düşünmedim. Ama şimdi gelecek sene bu domatesleri tarlada yetiştirerek daha büyük bir kesime sunmayı düşünüyorum” dedi.

 

KAYNAK : http://www.trakyahaberleri.com

Bir Cevap Yazın